A feltaláló azt gondolta világhírűvé vált találmányáról, hogy túl nehéz megoldani.
RTL.hu
Rubik Ernőt multimilliomossá tette az idén ötvenedik születésnapját ünneplő találmánya, a Rubik-kocka, de amikor elkezdte árulni, egyáltalán nem gondolta, hogy nagy siker lesz.
Rubik Ernő a Daily Mail című brit lapnak adott interjújában elmondta, azt gondolta, túl bonyolult, túlságosan nehéz megoldani, és ezért nem fogják sokan megvásárolni. Közölte, hogy nem is volt célja, hogy megüsse a főnyereményt a kirakós létrehozásával, „csak érdekesnek találtam, és mások is – a diákjaim és ismerőseim – érdekesnek találták.”
Rubik Ernő elmondta azt is, hogy 1980-ban már egymillió darabot adtak el Magyarországon a Rubik-kockából, kiemelve, hogy ebből ő csak szerény profitot kapott. A pénzügyi siker csak azután érkezett, hogy az Egyesült Államokban is elkezdték árulni találmányát, és abból már sok pénzt kapott, de hozzátette: „nem vagyok milliárdos”.
A feltaláló elmondta, hogy kivételesnek számított a kommunista Magyarországon, hogy „jelentős mennyiségű dollárt” kapott, de ez nem változtatta meg az életvitelét, mert „soha nem élveztem a dőzsölést, épp ellenkezőleg”.
Arra a kérdésre, hogy mi volt a legdrágább dolog, amire nem azért költött, mert feltétlenül szüksége volt rá, elmondta, hogy pár éve vettek egy házat Spanyolországban, mert több időt szerettek volna eltölteni a Földközi-tenger térségében.
Legjobb pénzügyi döntésének azt nevezte, amikor megkérte feleségét, hogy ő foglalkozzon a pénzükkel, mert „megakadályozza, hogy rossz döntéseket hozzak”.
Rubik Ernő szerint az első számú dolog, amire pénzt kell áldozni, az a fiatalok oktatása. „Az állami költségvetés felét szerintem az oktatásra kellene költeni” – jelentette ki.
Címkép: Rubik Ernő (Idén 80 éves)
Forrás: Újnépszabadság