A külföldi hírek között elhangzott, hogy Azerbajdzsán politikai menedékjogot ad az elvesztett választások után Magyarországról elmenekült egykori miniszterelnöknek és családjának, a külügyminiszternek és közeli hozzátartozóinak, köztük egy ismert, de már visszavonult válogatott labdarúgónak.
Azt olvastam egy MTI-hírben, hogy a Nemzeti Színházban egy Vidnyánszky Attila nevű idősebb díszletmunkás a Rómeó és Júlia c. Shakespeare-darab kellékeinek bontása közben, az előadás után kétemelet magasról lezuhant és súlyos sérüléseket szenvedett, emiatt a mentők kórházba szállították. A távirati iroda azt is megírta, hogy a korábban igazgatóként dolgozó férfit hónapokkal korábban már leváltották a posztjáról, mivel azonban máshol nem talált munkát, ezért engedélyezték számára, hogy díszletmunkásként tovább dolgozzon a Nemzetiben. Ahhoz mégiscsak ért.
Egy másik hírből pedig arról értesültem, hogy a Gazdasági Versenyhivatal felügyeleti eljárást indított a szántódi Balaland luxushotel beruházás tulajdonosa ellen, mivel a szakértők szerint a korábban nekik juttatott hétmilliárd forintnyi vissza nem térítendő állami támogatás torzítja a balatoni idegenforgalmi piacot és jogtalan előnyhöz juttatja a Mészáros Lőrinccel és Tiborcz Istvánnal is kapcsolatba hozott beruházás tulajdonosát. A GVH szóvivője azt is nyilatkozta, hogy itt lenne az ideje az idegenforgalmi piacon tiszta és átlátható tulajdonviszonyokat teremteni, hogy vajon ki vagy kik állnak a hasonló turisztikai gigaberuházások mögött.
Ugyancsak figyelemreméltó hírként olvastam, hogy a Legfőbb Ügyészség javaslatára hivatalos vizsgálat indult a Nemzeti Közútkezelő cég harmincéves koncesszióba adásának körülményeiről, amit korábban Mészáros Lőrinc és cégcsoportja nyert el. A legfőbb ügyész szóvivője közölte, hogy a vizsgálatot azért indították, mert törvényességi szempontból kifogásolható, hogy gyakorlatilag csak egyetlen cég, a Mészáros Lőrinc vezette konzorcium adhatott be a kiírásnak megfelelő pályázatot. A Legfőbb Ügyészség szóvivője egyúttal azt is elmondta a sajtóértekezletén, hogy a Völner-Schadl ügy nyomozását újranyitották és immár nagy bizonyossággal meg tudják állapítani, hogy ki az a „Tóni, Ádám és Barbara”.
A külföldi hírek között elhangzott, hogy Azerbajdzsán politikai menedékjogot ad az elvesztett választások után Magyarországról elmenekült egykori miniszterelnöknek és családjának, a külügyminiszternek és közeli hozzátartozóinak, köztük egy ismert, de már visszavonult válogatott labdarúgónak. Ilham Alijev államfő utasította a bakui kormányt, hogy a Magyar Honvédség kötelékébe tartozó Dassault Falcon 7X típusú luxus repülőgépet, amivel a bukott kormányfő elmenekült, mindenképpen juttassák vissza a személyzetével együtt Magyarországra. A gép fedélzeti vészkijárata melletti baltát is beleértve.
A nemzetközi hírek között arról lehetett olvasni, hogy Donald Trump kilencvenéves kora ellenére a republikánus párt színeiben megkísérel elindulni Kamala Harris demokrata párti elnökkel szemben. A korábbi választási fiaskók ellenére Trump megpróbál másodszor is bejutni a Fehér Házba. Ennek esélyeit azonban jelentősen csökkenti, hogy egy washingtoni bíróság helyt adott az amerikai nyomozóhatóság letartóztatási kérelmének, mivel Trump többszáz millió dolláros titkos támogatást kapott az újraválasztási kampányához – a Kínai Népköztársaságtól. Ezt a tényt egyedül Pekingben cáfolták.
A közlekedési hírek röviden úgy szóltak, hogy a MÁV vonalain egyetlen vonat sem késett, valamennyi szerelvény percnyi pontossággal, a menetrend szerint érkezett a célállomásra.
Ekkor riadtam fel az álmomból, megzavarodva és megizzadva. Alighanem megártott az éjszaka sem csökkenő hőség vagy a feleslegesen bőséges vacsora, azért szaladhattam álmomban előre az időben. Aztán ránéztem a telefonom kijelzőjére és látom, hogy azon továbbra is 2024. augusztus vége szerepel. Helyben vagyunk, akkor mindezt csak álmodtam, nem zökkent ki a világ a normál kerékvágásból. Már ha ez, ami van, normál kerékvágásnak mondható…
Hardy Mihály jegyzete a Hetes Stúdió 2024. augusztus 30-i adásában hangzott el.