A legnépszerűbb belga napilap, La Dernière Heure beszámolója szerint több diplomata és egy európai parlamenti képviselő is részt vett azon az orgián, amelyet: „La police a interpellé 25 hommes à l’étage d’un bar au centre de Bruxelles-ville. Vingt-cinq hommes, dans le plus simple appareil, ont été interrompus en pleine partie de jambes en l’air, vendredi soir à Bruxelles, à deux pas du commissariat central de la police de la capitale! L’information pourrait prêter à sourire si la crise sanitaire qui impose à chacun de respecter un couvre-feu et de limiter ses relations sociales ne coûtait pas autant de vies humaines. Et si, parmi les contrevenants ne se trouvaient pas des diplomates et un député européen étranger.”

A magyar sajtóban a jelek szerint először – helyi idő szerint 12:21-kor – a 444.hu portál (cikkírója) figyelt fel a bombahírre; a hitelesség kedvéért tehát (az erdélyi magyar sajtóban feltehetően elsőként!) ennek alapján ismertetjük a történteket.

„Péntek este a brüsszeli rendőrség egy 25 fős szexpartin ütött rajta egy belvárosi épület első emeletén. A főleg férfiakból álló csoportot a kijárási korlátozások megszegése miatt bírságolták meg. A La Dernière Heure beszámolója szerint több diplomata és egy európai parlamenti képviselő is részt vett az orgián. Az utóbbi állítólag az ereszcsatornán próbált elmenekülni, de a rendőrök elkapták. Ekkor a mentelmi jogára hivatkozott. A lap szerint a helyszínen a rendőrök drogokat is találtak. A legnépszerűbb belga lap, a HLN cikkében pedig egy fideszes képviselőt emlegetnek, aki meglepetésszerűen már le is mondott a mandátumáról. Ezzel a lap Szájer Józsefre utalhat, aki vasárnap közölte, hogy a nap folyamán benyújtotta a lemondását David Sassolinak, az Európai Parlament elnökének, döntése egy „hosszabb ideje tartó gondolkodás végére tesz pontot”, mert egy ideje a napi politikai küzdelemben való részvétel egyre nagyobb lelki megterhelést jelentett számára. Szájert a magyar és a belga számain is kerestük, sikertelenül. Jaume Duch Guillot, az EP szóvivője a 444-nek annyit mondott, hogy a rendőrség egyelőre nem tájékoztatta a parlamentet az incidensről, így ők is csak annyit tudnak, amennyi a sajtóban megjelent. (The Brussels Times/HLN).”

Ha mindez igaz, és a „főleg férfiakból álló csoport” azt művelte, amit a megfogalmazás sejtetni enged, akkor a szexbotrányos ügyek között ez még a Borkai Zsolt-ügyet is jóval meghaladja (LMBT! EP! STB.!), nem beszélve a nemzetközi háttérről (drogok, Brüsszel, magyar vétó!) és az egymást követő otthoni botrányokról (Demeter Szilárd, járvány…).

Orbán Viktor miniszterelnök nem ilyen ajándékra számíthatott a magyar Alaptörvény kidolgozójától pont azon a napon, 2020. december elsején, amikortól Magyarország leghosszabb ideig hivatalban lévő miniszterelnöke lett…

Utóirat a Nemzeti hitvallásról

A magyar Alaptörvény preambuluma a Nemzeti hitvallás, amely a magyar államot Szent István király örökségének tekinti. Büszkeséget hirdet a nemzet nagyjai előtt. Kinyilatkozza többek közt: „Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság. Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki. Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet. Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye. Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét. Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése. Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.”