Úgy tűnik, megoldódik végre az utóbbi évtized legrejtélyesebb kriminalisztikai sorozata. Máig jól emlékszünk arra a kilenc évvel ezelőtt sugárzott drámai tévéinterjúra, melyben Kovács Pálné bejelentette férje eltűnését. A férfinak vasárnap délelőtt veszett nyoma, röviddel azt követően, hogy kezében három kiló juhsajtos pogácsával és a tizenhat szeletes Elemér tortával kilépett a főváros leghíresebb cukrászdájából. Emlékei szerint férje a telefonban arról panaszkodott neki, valósággal őrjöngött, hogy milyen sokat kellett sorban állnia. Akkor beszéltek utoljára.
Nem sokkal ezt követően több hasonló eset is történt ugyanott, a Cukor-Bermudának nevezett helyen. Fiatal nőknek, idős uraknak, teljes családoknak veszett nyoma, akikben csupán az volt a közös, hogy autójukkal kihajtottak a Daubner cukrászda parkolójából, majd jobbra kanyarodtak, ám alig pár méterrel távolabb a sarkon már el is tűntek. Az elmúlt közel egy évtizedben több ezer embernek veszett nyoma, akik nem ártottak senkinek, ám tragikus módon édes ízekre vágytak.
Múlt héten ismét felnyitották a már lezárt rendőrségi aktákat, köszönhetően egy a környéken dolgozó GLS-futárnak. A szállítócég emberét ugyanis rettenetesen zavarta, hogy immár kilencedik éve kénytelen nagy ívben kerülgetnie egy tengelytörő kátyút és az elé helyezett úthibát jelző táblát. Mivel már félt arra menni, ezért egy szabad hétvégéjén mégis visszatért oda, gyalog természetesen, csak hogy közelről nézze meg a kátyút, amit kilencedik éve nem javítottak ki.
Amint közelebb lépett, tátongó, sötét és félelmetes mélységet látott, egy koromfekete barlangszerűséget. És a föld alól hangokat hallott. Igen, az elmúlt évek eltűntjei mind oda zuhantak be, autóval, vagy éppen kerékpárral együtt, ám képtelenek voltak onnan kiszabadulni. Szerencsére élve átvészelték a kényszer szülte, a hazai útviszonyoknak köszönhető rabságot, a gyerekek időközben felnőttek, és amint a mélyben rekedt egykori vásárlók a barlang bejáratánál meglátták a GLS futár fejét, örömükben kiabálni kezdtek. Végül kiszabadultak és a cukrászda mindenkit vendégül látott egy Rigó Jancsira.
A kátyú azóta zarándokhellyé vált, ezért a hatóságok úgy döntöttek, az úthibát soha nem javítják ki.

A szerző Facebook-bejegyzése 2024. október 3-án.