A múlt hét végi helikopterezés a sokadik azon ügyek sorában, amelyek miatt Rogán Antal távozását, felelősségre vonását követelik.

FÉNYRE TÁGULÓ LAKÁS A 2014-es választási kampányban Rogán Antal többször korrigálni kényszerült vagyonnyilatkozatát. Először az bizonyosodott be, hogy 149 négyzetméteres Pasa parki lakásuknak nem felerészben tulajdonosa, hanem az egyedül az övé. Aztán kiderült, hogy az ingatlan – egy télikert kialakítása miatt – 185 négyzetméteres, majd az is, hogy Rogán felesége Puskás András belvárosi alpolgármester nejével közösen osztozik a budai luxuslakópark egyik 141 négyzetméteres lakásán. Ennek ráeső részét Rogánék összenyitották saját otthonukkal.

BELVÁROS AKCIÓSAN ELADÓ A Népszabadság számolta ki, hogy Rogán vezetése alatt az V. kerületi önkormányzat több mint négymilliárd forint vételárkedvezményt adott üzlethelyiségek bérlőinek. Az engedmény végül az ötmilliárdot is meghaladta. Számos esetben olyanok jutottak hozzá a 30 százalékos kedvezményhez, akik alig néhány hónappal korábban váltak bérlővé. Az ügyben másfél évig vizsgálódó Nemzeti Nyomozó Iroda végül bűncselekmény hiányában lezárta a nyomozást. Ugyanakkor a Kúria megállapította: helytállóan írtuk, hogy 159 ezer forintos négyzetméteráron, azaz nyilvánvalóan áron alul adtak el kiskörúti üzlethelyiségeket.

ÚRI MURI Rogánt többször támadták luxuskiadásai, drága ruhái, órái, kiegészítői miatt. A legnagyobb figyelmet egy 400 ezer forintos Louis Vuitton-táska keltette még 2009-ben. Később a politikus elárverezte a hátizsákot, amiért valaki 1,1 millió forintot fizetett. A nyári labdarúgó Eb ideje alatt Rogánt és társaságát a tévés sztárszakács, Gordon Ramsay Michelin-csillagos bordeauxi éttermében fényképezték le, ahol homárlevessel nyitotta az ebédet.

HASZNOS BEVÁNDORLÓK Rogán volt az ötletgazdája a letelepedési kötvények értékesítésének, amin 2013 óta több mint 80 milliárd forintot kerestek döntően offshore hátterű cégek, köztük közvetetten Habony Árpádhoz köthető vállalkozások. A közvetítők a Rogán által vezetett gazdasági bizottságtól kaptak engedélyt tevékenységükhöz. Arról is írtunk, hogy 56 milliárd forintjába került az adófizetőknek az állampapíroknak a törvényben mesterségesen fenntartott magas kamata.

FELTALÁLJA MAGÁT Lapunk írta meg, hogy a pénzügyi végzettségű kabinetminiszter egy elektronikus aláírási eljárás feltalálója Csík Balázs és Lengyel Csaba társaságában. A két férfi a Fidesz által milliárdos megrendelésekhez segített Hunguard Kft.-nek a látható tulajdonosai. Azóta sem tudni, Rogán milyen szellemi erőfeszítéssel járult hozzá a találmány sikeréhez, tény azonban, hogy a technológiát megvásárolta mások mellett a Magyar Telekom is.

„NAGYON DRÁGA A TÓNI” Az elmúlt hónapokban alvilági figurák vádolták korrupcióval Rogánt. A gyilkossági ügyben elítélt Portik Tamás a bíróságon tanúként azt állította: tízmillió forintnak megfelelő eurót adott át az akkori belvárosi polgármesternek egy ingatlanügy elintézéséért. (Egy Portik közeli ismerőséhez, Pápa Mariannéhoz köthető cég több mint ötvenmillió forintos haszonnal adott túl az önkormányzattól megszerzett Károly körúti üzlethelyiségen.) Az ügyészség nem találta szavahihetőnek Portikot: csak ellene indított nyomozást, hamis tanúzás miatt. Szintén kenőpénz elfogadásával vádolta meg Rogánt a Belvárosban szórakozóhelyeket működtető Vizoviczki László egyik korábbi munkatársa, ő egy interjúban azt mondta: négymillió forintot vittek a teraszengedély kiadásáért. Rogán mindkét alvilági állítást cáfolta.

Megjelent a Népszabadság utolsó számában 2016. október 8-án.