A Demokratikus Koalíció közleménye: A DK EP-képviselői és David Sassoli, az EP elnöke ma délelőtt felavatták Heller Ágnes szobrát az Európai Parlamentben.

Az Ünnepi Könyvhéten, 2015

A Demokratikus Koalíció EP-képviselői David Sassolival, az EP elnökével együtt ma délelőtt felavatták Heller Ágnes magyar filozófus, esztéta és egyetemi tanár szobrát az Európai Parlamentben. A szobrot a DK pártalapítványa, az Új Köztársaságért
Alapítvány adományozta az EP-nek.
A Demokratikus Koalíció közössége tisztelettel hajt fejet a 20. századi egyetemes szellemtörténet és az európai közélet felejthetetlen nagy alakja, Heller Ágnes előtt. Heller Ágnes írásaiban, publicisztikáiban és nyilvános megszólalásaiban világéletében a mindannyiunk számára fontos európai értékeket és a humanizmus örökségét és eszméjét képviselte.
Munkásságát mind esztétaként, mind filozófusként és tanárként az emberbe vetett
feltétlen hit és a demokrácia iránti elkötelezettség hatotta át.

DK Sajtóiroda (MTI-OS)

Dobrev Klára, a DK EP-képviselője, az Európai Parlament alelnöke Facebook-oldalán osztotta meg a Heller Ágnes szobrának felavatásán készített képeket.

Dobrev Klára Facebook-bejegyzése
Alig hiszem, hogy már két év eltelt azóta, hogy korunk egyik legnagyobb nemzetközi tekintélyt kivívó tudósa, Heller Ágnes filozófus, esztéta és egyetemi tanár meghalt.
Az általa képviselt európai értékek és humanizmusa, az emberbe vetett feltétlen hit és a demokrácia iránti elkötelezettsége meghatározó a Demokratikus Koalíció számára.
Óriási megtiszteltetés a magyar kultúra számára, hogy kollégáimmal, a DK európai parlamenti képviselőivel együtt adhattam át az Új Köztársaságért Alapítvány adományát, egy nagyszerű Heller-szobrot David Sassolinak, az Európai Parlament elnökének.
Heller Ágnes szobra számára méltóbb helyet nem is tudnék elképzelni, mint az Európai Parlamentet itt, Európa szívében.

Heller Ágnes (Budapest, 1929. május 12. – Balatonalmádi, 2019. július 19.) Széchenyi-díjas magyar filozófus, esztéta, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja. Kutatási területe az etika, az esztétika, a történet- és kultúrfilozófia, valamint a filozófiai antropológia kérdései voltak. A budapesti iskola egyik jelentős személyisége volt. 1986-tól huszonöt éven át tanított New Yorkban a New School for Social Research egyetemen.

File:Fehér Ferenc és Heller Ágnes sírja.jpg