A Magyar Hang cikke.

Magyar Péter a választás éjszakáján, 2024. június 10-én (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Dicsőséges napjai ezek újkori demokráciánknak! Éled a DK, úgymint Gyurcsány Ferenc, a Tisza Párt, úgymint Magyar Péter meg nemhogy éled, hiszen arra semmi szüksége, mivel vitte a nyári szezont még a Fidesz előtt is, hanem él és virul tégláról-téglára, lépésről-lépésre már a kormányzópárt nyakában lihegve.

Márpedig ekkora élések és éledések óhatatlanul összecsapásokba torkollanak, és lőn. Röviden: Magyar Péter állítólag virágnyelven ugyan, de lealkoholistázta Gyurcsány Ferencet, aki a Facebook oldalán pocsék embernek nevezte pártelnök kollégáját.

Olcsó megúszása lenne a cikkírásnak, ha hosszasan idézném a DK első emberének Facebook-gondolatait, habár a poszt párbajról szóló része kifejezetten szórakoztató, belegondoltam ugyanis, hogy Gyurcsány Ferenc melyik párbajnemet választaná. Pisztolynál a remegő kéz (Micsoda? De gonosznak tetszik lenni a nyájas olvasónak! Nekem pártelnökúr életkora járt a fejemben, mert én is tapasztalok már mindenféle, a párbajozás során győzelmiesélyt csökkentő generációs mellékhatást, noha bő tízessel vagyok mögötte lemaradva.), na, szóval a pisztoly nem biztos, hogy a legjobb választás, és kardnál is hajlamos lennék inkább a Tisza Párt elnökére tenni. Nálunk, a mérnöki karon volt még az ivópárbaj is, de ez megint csak ingoványos zsákutca, úgyhogy nem árulom el, ez esetben melyikük lenne a favoritom.

Hm, van ebben kihívás. Habár a címbe sztárboxot írtam, ám igazából semmilyen verekedős összecsapást nem éreznék fair playnak. Na de akkor mégis mi légyen, ami bőséggel tesztoszteronikus, ugyanakkor egyenlő esélyt biztosít a felek számára? Talán mégis csak az ivópárbaj a legjobb megoldás, de – mert politikusok mérnék össze az erejüket – azzal a csavarral, hogy az előre megállapodott, ám jelentős mennyiségű alkohol elfogyasztását követően kamerák előtt, élő egyenes adásban kell válaszolniuk a NER-hez fűződő viszonyukat firtató felvetésekre, majd fél órában egymást is kérdezhetik szabadon, végül egy órán keresztül a megjelent újságírók kérdéseire válaszolnak, miközben frissítőként kizárólag Krúdy fröccsöt ihatnak.

Á, ez se jó. Mert lehet, hogy pont az veszítene, amelyikük őszintére itta magát. Oly igazságtalan a politika!

A szerkesztő megjegyzése

Mi is a Krúdy fröccs?

Nos, ha már fröccs, nem elvetendő (már azért sem, mert a szódával vizezett bort, a spritzert maga a témában szakértő nagy költőnk, Vörösmarty nevezte el fröccsnek), de mindenképpen érdemes tisztában lenni a változataival is.

Fröccs vagy spriccer (ismertebb nevén a nagyfröccs): 2 dl bor, 1 dl szóda (helyenként hajtás vagy húzás)

Kisfröccs: 1 dl bor, 1 dl szóda (helyenként: rövidlépés vagy fütty)

Hosszúlépés: 1 dl bor, 2 dl szóda (helyenként „fordított” néven fut)

Házmester: 3 dl bor, 2 dl szóda

Viceházmester: 2 dl bor, 3 dl szóda

Háziúr: 4 dl bor, 1 dl szóda

Lakó-fröccs: 1 dl bor, 4 dl szóda

Krúdy fröccs: 9 dl bor, 1 dl szóda, amely az író-ötletgazda szerint csupán „megvicceli” a bort.

Deák bólé: nagyon kevés bor nagyon sok szódával

Újházi fröccs: bor és szóda helyett kovászos uborka leve

Mafla, vagy lámpás: 5 dl bor, 5 dl szóda

Csatos, vagy csattos: 1 l bor, 5 dl szóda

Távolugrás vagy sóher fröccs: 1 dl bor, 9 dl szóda

Polgármester: 6 dl bor, 4 dl szóda

Bivalycsók: 4 dl bor, 1 dl szóda

Góré fröccs: kis pohár (1 vagy 2 dl) borhoz csak annyi szódát kell adni, amennyi még a pohárban elfér.

Kisvadász: 1 dl vörösbor, 1 dl kóla

Nagyvadász: 2 dl vörösbor, 1 dl kóla