Tenger alatti fektetés esetén a nagyfeszültségű kábel szigetelése vagy a nagy áramerősség miatti fémfelhasználás fog gondot okozni.

(Egy szokás szerint meg nem született hatástanulmány helyett)

”Történelmi jelentőségű energetikai megállapodást” írt alá Orbán Viktor és Szijjártó Péter azerbajdzsáni, georgiai és román kollégáival Bukarestben arról, hogy az itthon (talán, mert túl szem előtt lenne a túlárazás révén megvalósuló lopás) törvényileg lehetetlenné tett szélerőmű-építési program helyett 1200 kilométer távolságból, a Fekete-tenger alján vezetve, a Kaszpi-tenger partvidékén építendő, szélerőmű-parkban termelt energiát vásárolnánk.
Aki figyelt, egy másik hírből azt is megtudhatta, hogy ez a megállapodás egyelőre csak arról szól, hogy egy olasz cég a Magyarországról kipaterolt IMF-től felveendő hitelből (!) készítene tanulmány-tervet a projektről.
Lehet, hogy csak a bennem lévő rosszindulat, de az is lehet, hogy a sok-sok éves megfigyeléseim tapasztalata íratja velem, hogy itt valami borzasztóan nagy suskus körvonalazódik, mert aki foglalkozott elektromos árammal, az tudja: nem véletlen az, hogy a komoly villamos távvezetékek 100 000 volt feletti feszültségen, alacsony áramerősségen – légvezetékeken épülnek meg. Tenger alatti fektetés esetén a nagyfeszültségű kábel szigetelése vagy a nagy áramerősség miatti fémfelhasználás fog gondot okozni.
Az sem érthető, hogy ha – a szakemberek szerint Magyarországon is van elég szeles vidék, akkor (a lopás lehetőségén kívül) mi indokolja azt, hogy az energia (akár Uniós pénzből történő) itthoni előállítása és elszámolása helyett inkább 1200 kilométerről, a Baltás Gyilkost Nemzethy Hőssé avanzsáló Alijev diktátor országából hoznánk, és nekik fogunk fizetni minden egyes kilowattóra energiáért. Ráadásul úgy, hogy itthon az elosztói hálózatok egy jelentős része már a mészároslőrincek kezében van.
Szóval, ha én ellenzéki politikus lennék, akkor nagyon megnézném ennek a megállapodásnak a hátterét… hacsak nem titkosítják ötven-száz évre azt, hogy miért és hogyan lopnak meg megint minket.
Ha ez a kormány azt a szellemi energiát, amit furfangos lopási technikák kitalálására és elkövetésére fordított, a magyar nép felemelkedésére költötte volna, akkor nem csak Bulgária lenne mögöttünk életszínvonalban, de Svájc és Hollandia is.

Forrás: Újnépszabadság