Daniel David pszichológus, jelenlegi oktatási miniszter személyes blogján magyarázta el, miért „ellenzője Călin Georgescu elképzeléseinek”, különösen azoknak, amelyek „az áltudomány és az álvallás vonalán mozognak”, hívta fel a figyelmet a News.
A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) volt rektora úgy véli, hogy a Călin Georgescu által terjesztett eszmék „a tudományt és a vallást, és ezáltal a románok jólétének esélyét támadják, felidézve a régi népbutítást, amely bizarr, elszigetelt és elmaradott helyzetben tarthat bennünket”. „Mindig is igyekezni fogok megvédeni az embereket ezektől” – írja Daniel David.
Mint kifejtette: „Természetesen ellenzője vagyok Georgescu úr elképzeléseinek, különösen azoknak, amelyek az áltudomány és az álvallás vonalán mozognak. Úgy vélem, hogy az európai jólét két pilléren nyugszik: a tudományon (amely a kutatáson keresztül tudást termel és az oktatáson keresztül terjeszti azt) és a valláson!” Hozzátette, álláspontja szerint Georgescu megközelítéseit nem betiltani kellene a nyilvános térben, hanem leleplezni őket, hogy az emberek megkülönböztethessék az alternatív tudományos és a vallási irányokat.
Mint mondta, hisz a tudományra és a vallásra épülő modern társadalomban, ezért mindenkit arra kér, aki törődik a gyermekeivel és önmagával, hogy a józan ész útját kövesse. És bármit megtenne, hogy megvédje az ellenkezőjétől az embereket, így „bármikor hajlandó” „racionális vitákat folytatni Georgescuval az itt feltárt dolgokról vagy más, a románokat érintő dolgokról”.
„Persze csak akkor, ha komoly vitát, nem pedig propagandát feltételezünk, vagyis ha a racionális vita négy alapelve közül legalább kettő teljesülhet. Ha nem Ön lesz az elnök (ahogy remélem!), akkor is jó életet kívánok Önnek, és biztosítom, hogy bennem egy védelmezőt talál (amennyire csak lehet), hogy az Ön nézőpontja szabadon kifejeződhessen, de kisebbségben maradhasson. És ha sajnos mégis elnök lenne, őszintén remélem, hogy egy olyan államférfi tulajdonságait fogja magára ölteni, aki nemcsak beszél a békéről, hanem a gyakorlatba is ülteti azt, és ami nagyon fontos, aki valóban megérti mások jogát arra, hogy ne értsenek vele egyet!” – tette hozzá Daniel David.