A Liberális Internacio­nálé volt alelnöke – aki nem csupán véletlenszerűen, röpke néhány hónapig töltötte be ezt a tisztséget, hanem sok éven keresztül, 1992 és 2000 között – mára a liberalizmus leg­ádázabb ellenfelévé vált. Soros György szerinte maga az ördög, a nyugati közgondolkodás pedig kárhozatra való, hisz nem képes kilépni a liberális keretekből. A liberálisok az új kommunisták. Abban hasonlítanak egymáshoz, hogy mindig egy eszme aktivistái, akiket nem érdekel, mit gondolnak az emberek.

Orbán Viktorról van szó, és a közelmúltban a Századvég konferenciáján előadott nagy ívű beszédéről. 

Felszólalása nem nélkülözte a meghökkentő gondolatfutamokat.

Elárulta például, hogy a Fidesz 2002-es választási vereségéből azt a következtetést szűrte le: ahhoz, hogy Magyarország szuverén ország maradjon, szükséges, hogy hazánkban ne legyen liberális hegemónia. Ez a felismerés vezette, ennek a felismerésnek köszönhetően tudott nyerni a Fidesz 2010-ben, és nyer azóta is folyamatosan. „Mi azt gondoljuk, hogy Magyarországon versenynek, szellemi versenynek is, vagyis pluralizmusnak kell lennie, és ennek a feltételeit meg kell teremteni és fönn kell tartani” – magyarázta.

A miniszterelnök szerint tehát 2010 előtt, amikor működött a politikai váltógazdaság, hol a jobb-, hol a baloldal nyert (csak egyszer fordult elő, hogy ugyanolyan színezetű kormány maradt hatalmon), liberális hegemónia uralkodott Magyarországon. 2010 óta viszont, amióta a Fidesz rendre kétharmados többséget szerez a parlamentben, végre megvalósult a pluralizmus. A verseny meglétének nyilván az a legbiztosabb jele, hogy mindig ugyanaz nyer.

Hasonló logikai bukfencek, ellentmondások, csúsztatások és elhallgatások dzsungelén átvergődve Orbán egészen odáig jutott, hogy közölte: a nyugati viszonyokhoz képest a magyar politika mindennapi élete sokkal izgalmasabb, pezsgőbb és színesebb.

Itt még lényegi viták vannak. A klasszikus demokratikus fölfogáshoz a mi politikai rendszerünk közelebb áll, mint a nyugat-európai. Mi vagyunk az egyetlen ország és kormány, amely úgy beszél, ahogy az emberek gondolkodnak. Ma Magyarország az európai emberek hangja – jelentette ki Orbán Viktor.

Mindebből kiindulva csakis az irigységgel magyarázható, hogy a Fideszt kiebrudalták az Európai Néppártból. Bizonyára hasonló okokra vezethető vissza (titokban a csodálat megnyilvánulása), hogy az Európai Unió visszatartja a pénzügyi támogatásokat, ahogyan az is, hogy a 7-es cikkely alapján jogállami eljárás indult Magyarország ellen. Nyugaton feltehetően ámulattal nézik, hogyan sikerült idehaza csúcsra járatni az inflációt, és milyen elegáns mozdulatokkal toporog egy helyben a magyar gazdaság. Honfitársaink százezrei kizárólag azért hagyták el szülőhazájukat, hogy hírét vigyék a világban, mennyire nagyszerű hely Magyarország.

Minden magyarok miniszterelnöke Havel volt cseh elnököt idézte: „hazugságban nem lehet élni”. Pedig éppen Orbán Viktor politikai pályafutása az ékes bizonyítéka annak, hogy igenis lehet.