Szép emlékű „bátyám”, doktor. Bárányi Ferenc mondta még hajdanában, az RMDSZ parlamenti frakciójának a készülő román alkotmánnyal foglalkozó egyik megbeszélésén a habókos, de ettől függetlenül gyakran és mindenről hangos véleményt kidomborító nagy kollégának: „Bátyám! Orvosi felelősségem teljes tudatában jelentem ki, hogy neked nem véleményed, hanem diagnózisod van!”

Az 1967 -ben alapított Psychology Today című, New York -i székhelyű Sussex Publishers szakmai kiadványa így vélekedik az USA legfrissebb elnökéről: „A mentáhigénés szakemberek, politikai hovatartozástól függetlenül, „nárcisztikus személyiségzavarral (NPD – narcissistic personality disorder)diagnosztizálták Trumpot. Hetvenezer mentálhigiénés szakember csatlakozott egy felhíváshoz, amelyben Donald Trump viselkedésének veszélyességére figyelmeztettek.
A Republikánus Pártnak és az USA szavazópolgárainak történelmi megvalósítása az, hogy Donald Trump jelenleg hatalmon van – mondom én.
A mentális zavaroknak az USA-ban jelenleg érvényes és mindenki által használt standard osztályozása DSM-5-TR (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) szerint, Donald Trump esetében az NPD antiszociális- és paranoid személyiségzavarral is kiegészül.
Donald Trump Kongresszusi előterjesztésben is rögzített, pótolhatatlan géniusza (lásd az Új Hét-ben „O, America”) máris megszámlálhatatlan gyöngyszemeinek egyike: a diktátor hajszálpontos, tudományos alapokon nyugvó, cáfolhatatlan meghatározása.
Diktátor az, aki nem hajlandó feltétel nélkül a saját ingatlan-panamáimat (lást gázai Riviéra) vagy Elon barátom vállalkozásaihoz szükséges ritkafémek rablókitermelését (lásd Ukrajna) szavatolni. Nemsokára Grönland miniszterelnöke, de a Dán Királyságé is diktátornak minősül. Kanada miniszterelnökéről és Panama elnökéről nem is szólva.
Márpedig az USA demokráciája, költséget nem kímélve minden eszközzel küzdeni fog a diktátorok ellen.
Magyarán az USA adófizetőinek pénzéből intézzük „magánpraxisunkat”, az USA alelnöke szerint osztozunk közös értékeinken.
Relevanciát nélkülöző kifogásokat mellőzzünk kérem. Például azt, hogy az USA kétszer akkora értékben akar Ukrajnából nyersanyagot kisíbolni, mint amennyi támogatást eddig adott. Ez az ár GDP-arányosan sokkal magasabb mint a második világháború után a Németország által megfizetett háborús kárpótlás.
Igaz, cserébe az USA semmit, azaz semmit nem ígér Ukrajnának. Vagyis az oroszokkal megkötendő alku lényege: az USA nyersanyagrablását a muszka se zavarja. Azután pedig jöhet a vízözön.
A vízözön? Hah! Az orosz béketeremtéshez képest a vízözön nem több, mint „halvány őszi rózsa”.