Donald Trump a haverjaival, akarom mondani az USA már nem annyira biztos abban, hogy Európát pillanatok alatt szét tudja zilálni. Napiparancsba adta tehát Orbán Viktornak, hogy az OV Szindikátus által ellenőrzött pénzbegyűjtő hálózat, hivatalos nevén Magyarország: lépjen ki az Európai Unióból. (Kérdés formájában: „Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?”) Csakhogy ettől viszont Vlagyimir Vlagyimirovics lenne-lesz ingerült, és végleg ejtené-ejti a minielnök urat, mert az EU-n kívül Magyarország hiába képviselné lihegve a Kreml érdekeit, a NATO-ban pedig az USA-nál jobban nincs olyan, aki a Kreml érdekeit képviselné. (Orbán Viktor reagálását lásd ITT – lényege: a gróf úr csak viccelt… u7szerk.)
Szóval úgy tűnik, Trump nemcsak az ukrajnai „békét” nem tudja „semmi perc alatt” tető alá hozni, de Európa sem fogad neki szót. Üzen tehát Marco Antonio Rubióval Németországnak, hogy Németországban szélsőjobboldali pártot alkotmányellenesnek minősíteni nem demokratikus dolog. És Marco Antonio Rubio megrója Németországot „szélsőséges bevándorláspolitikájáért”. A honkongi South China Morning Post szerint Marco Antonio Rubio kubai emigráns (1956) szülők első generációs amerikai gyermeke. S mint ilyen, mármint első generációs amerikaiként: nehezményezi egy másik ország bevándorláspolitikáját.
Közben Amerika aggódik a román demokrácia állapota miatt is! És küld magas rangú megfigyelőket az elnökválasztásokra. Tiszta szerencse, hogy az orosz vagy szerb elnökválasztás Amerikában nem ad okot aggodalomra. Márpedig, ha Romániában akkora gondok vannak demokráccal, nem kellene vajon megerősíteni a Szabad Európa Rádió román adásainak szerkesztőségét? És nem a RFE/RL Kreml által is hőn óhajtott, megszüntetését erőltetni?
Nem mellesleg az USA Románia esetében azt nehezményezi, hogy a román politikai elit, talán nagyobbik része nem óhajt a Kreml fennhatósága alá kerülni. Ezért is idegesíti Trumpot, hogy az Európa- és NATO-ellenes, kifejezetten Kreml barát jelölt nem lehetett román elnök.
Pedig nekünk, magyaroknak is igen rokonszenves ez a lovagló, jeges vízben lubickoló, szükség esetén térdsérülésre hivatkozó, Bécsből igen jelentős, de annál homályosabb eredetű vagyonnal hazatérő, angolul gyengén beszélő, angolszász iskolákba az 1980 -es évek végén „kiküldött” jelölt. Ne tessen most itten nekem, a kérdéses jelölt WassGárdájával előhozakodni, hisz „mink meg a Wass Albertet szeressük”. Az is pont olyan hazaffy volt, mint a Gárda…
Az USA tehát nagyon szeretné, legalább Romániát áttolni a Kreml térfelére. Ezért is kellett Romániát idejében kiiktatni a Visa Waiver programból. Mert ha sikeres lesz a romániai elnökválasztás, úgy értve, a Trump és a Kreml szempontjából, akkor kínos lenne Washingtonnak a baráti (már-már szövetséges) Orosz Birodalom egyik új szerzeményével ugyanazt tenni, mint a NATO- és EU-tag Romániával…