1.) Ez nem a háború legsötétebb órája. Az 2022-ben volt, amikor az oroszok kénytelenek voltak átadni Herszont. Most nyerő szériában vannak, eszük ágában sincs olyan eszkalációt intézni, ami után az USA-nak sem lesz mérlegelése.
2.) „Trump elnök úrral” a béke nem lett kézzelfogható közelségbe. Pont olyan távol van, mint eddig, ha nem távolabb.
3.) Ukrajna már így is győzött. Konkrétan: van, három éve létezik, nem lett orosz bábállam. (Szembe Magyarországgal, ahol a Fidesz orosz támadás nélkül is behódolt a Kremlnek.)
4.) Oroszok nem reagáltak erőteljesebben, mint máskor az Atacams rakétákra. Az oroszok 2022 óta folyamatosan húzogatják a vörös vonalakat. Blöffölnek.
5.) Az meg, hogy amerikai kezelőszemélyzetről beszél Orbán, Kreml-dezinformáció, amivel saját szövetségeseinket, a NATO-t rágalmazza. Sunyi mód pont Orbán próbál eszkalálni.
6.) Az „eurázsiai együttműködés” a putyini birodalom szépen hangzó átfogalmazása. Oroszországban ezt az ideológiát úgy hívják, hogy Eurázsianizmus. Orbán gyakorlatilag készül azokra a számára szebb időkre, amikor Kelet Közép Európában újra az orosz birodalom diktál. Neki a helytartószerep sokkal jobb, mint egy EU-s miniszterelnöki szerep.
7.) Magyarország elszigetelt a háborútól. A harcérintkezési pontok cirka ezer kilométerre vannak hazánktól.
8.) Netanjahu meghívása igazán szuper ötlet, eddig Magyarország nem volt a nemzetközi iszlamista terrorizmus célországa, de a csipogós Moszad-cég és a népirtással gyanúsított Netanjahu látogatása után esetleg az egyébként kőkemény és kiváló titkosszolgálattal rendelkező Hezbollah néhány vezetőjének is eszébe jut, hogy jé, Budapesten él Európa legnagyobb zsidó diaszpórája. Az más kérdés, hogy egy ilyen felfordulás Orbánnak úgy kell, mint a falat kenyér, vagy mint Netanjahunak kellett a háború.
A szerző Facebook-bejegyzése 2024. november 23-án. „Hozzászólás” Orbán Viktor november 22-i rádiónyilatkozatához.