Nemzeti múltunk feltárásának dicsőséges fejezetéről lásd részletesen a Telex.hu cikkét. Ennek tudományos mélységekbe világító kiemelt szövege (leadje, kopfja): „Kásler intézete szerint az új legrégibb magyar írásbeli emlék Üngür megbaszásáról szól, de ne gondoljon senki rosszra. Mások szerint ebből mindenki azt olvas ki, amit akar.” Látjátuk feleim szümtükkel, mik vogymuk.

A Magyarságkutató Intézet úgy véli, egyetlen felfedezéssel sikerült 400 évvel korábbra tolniuk a magyar írásbeliséget, ami miatt újra kell írni az eddigi elméleteket. Az új legelső magyar nyelvemlék szerintük egy VII. századi avar kori tűtartó, amire ez van írva rovásírással és (talán) magyarul: Baszjad Izüt. (telex.hu)

Forrás: Újnépszabadság

A szerkesztő megjegyzése

A magyarok őstörténete, néppé válásának folyamata, a magyar nép etnogenezise még nem teljesen tisztázott. Számos elmélet látott napvilágot a középkortól a 20. századig, mindegyiknek vannak támogatói és ellenzői.
A legelterjedtebb nézet szerint a magyarság ősei részben Ázsiából származó időszakos legelőváltó állattenyésztő törzsek voltak. Vándorlásaik során sok más néppel kapcsolatba kerültek. Ennek során kultúrájuk gazdagodott olyan elemekkel, amelyeket korábban nem ismertek, miközben maguk is átadták saját kultúrájukat.

Ezért is felettébb hasznos a Magyarságkutató Intézet, személyesen Kásler doktor úr működése. Izgalommal várjuk a szarmata kapcsolat alaposabb felderítését, valamint a nyerget ülő emberi testrésznek és a lófar alatti testrésznek a kapcsolatára utaló nyelvemlékeket.