Mémekben elbeszélve
Két tucat „viccet”, tulajdonképpen gúnyrajzot gyűjtöttünk össze, szomorúan, minden kaján szándék nélkül (ami nem azt jelenti, hogy a képekben nem volt kajánság is, a humor leggyakrabban kaján), ám azzal a céllal mindenképpen, hogy asszociálhassunk a Szájer-botrány minden következményére. Hogy gondolkozzunk el: milyen rendszer is az, amelyben ez megtörténhetett. Nem példátlan, a lényegét tekintve, talán még jó is, hogy – megrendezetten vagy sem – bekövetkezett, de mindenképpen meggondolkoztató.
József és testvérei
A leghomályosabb pont a hátizsák. A benne rejlő ecstasy (MDMA) nem kérdés, azt nyilvánvalóan egy Soros-ügynök, sőt esetleg személyesen maga Soros György helyezte el ott, bár az is igaz, hogy nehéz elképzelnünk az idős üzletembert, amint az álcázás kedvéért csupán pár tablettányi ecstasyba öltözötten egy brüsszeli melegbárban sompolyog. Nem az ő stílusa, ha szabad így mondanunk. Nyakkendő nélkül nyilvános helyen? Soha!
Mi az, amit József, az Európai Néppárt jogalkotásért felelős alelnöke, Magyarország 32. legbefolyásosabb személye annyira fontosnak tart, hogy magával viszi egy exkluzív, homoerotikus kanbuliba, ahová nem mellékesen hívatlanul érkezik? Úgy is kérdezhetnénk, hogy mire van szüksége Józsefnek egy olyan úri társaságban, melynek tagjai egyáltalán semmiféle ruhaneműt, sőt a járványos idők ellenére még maszkot se viselnek, ám ezt mégse kérdezzük, hiszen nyilvánvaló, hogy a Ne bántsd a magyart! – Gondolatok a bevándorlásról, a Fideszről, Magyarországról, Alaptörvényünkről és Európáról című bestseller szerzője számára igazi jelentőséggel csakis keresztény-nemzeti értékeink bírhatnak.
Elférnek-e keresztény-nemzeti értékeink egy hátizsákban, ez a kérdés foglalkoztat most minket leginkább. Ha igen, akkor a következő kérdésünk az, hogy mért kell őket egy melegbárban is magunknál tartanunk. Pláne egy zárt körű és a jelek szerint fölöttébb intim hangulatú rendezvényen, ahová minket meg se hívtak.
Megannyi rejtély, de a legkülönösebb az, hogy Alaptörvényünk megszövegezője a helyszínről mikuláshoz illő módon, az esőcsatornán leereszkedve távozott, hátizsákkal, egyébként viszont meztelenül. Úgy is mondják, hogy József a rendőrség elől próbált menekülni, ám ennek semmi értelme, hiszen a hagyományos családmodell, a keresztény értékek és a konzervatív világszemlélet egyik élharcosáról beszélünk, akinek a rendőrségtől semmi félnivalója nincs és nem is lehet. Talán sürgős elintéznivaló jutott az eszébe, le kell vinnie a kutyát, vagy valami hasonló, ilyenkor az ember csakugyan iszkol hazafelé, hogy a szegény állat mielőbb megkönnyebbülhessen, de előbb felöltözik. Illem, keresztény-nemzeti értékek, konzervatív világszemlélet etc., meg aztán péntek este Brüsszelben se volt túl meleg, a weather.com szerint hét fok körül lehetett, a régi vágású magyar ember ilyenkor már egy alsónadrágot, sőt akár egy atlétatrikót is magára vesz. Hatvan felé közeledvén egyre fázósabbak leszünk, arról már nem is beszélve, hogy olyan járványos időkben, aminő a mostani, meghűlni kész veszedelem. Gyengül az immunrendszer, a vírus kettőzött erővel támad.
Kell ez nekünk? (…)
A teljes cikket lásd: Élet és Irodalom: Váncsa István: József és testvérei
A meztelen diplomata
(…) A volt európai parlamenti képviselő olyan helyzetbe került, ami jellemzően besurranó tolvajok és szeretők rémálma: a színhelyről, egy melegbárból méltatlan körülmények között ereszcsatornán volt kénytelen távozni, de elkapták. A baj pedig nem jár egyedül, megszegte a belgiumi kijárási tilalmat, hátizsákjában kábítószert találtak, és igazolni pedig azért nem tudta a huszonöt további diplomata közül semelyik, mert valamennyien alulöltözöttek voltak. Az estet szervező házigazda lapnyilatkozata szerint még alsónadrág sem volt rajtuk. Az ember az ilyen történeteket másodlagos szégyenérzettel hallgatja, és így is adja tovább, de hát ez két évvel a Borkai-botrány meg másfél évvel a Kaleta nagykövet nevéhez fűződő pedofilbotrány után fölveti azt a kérdést, hogy miféle társaságból kerülnek ki ezek az emberek, akik ezt az országot különböző helyeken irányítják vagy képviselik. Szájer József a rendszerváltás fontos figurája. Az Európai Parlamentben még politikai ellenfelei is elismerték, tekintélyt szerzett, majd ezt a tekintélyt a tízes évek kezdetétől folyamatosan rombolta le. Mint Orbán szócsöve egyre jelentéktelenebbé vált, de arra még futotta, hogy a Fidesz és a Néppárt között valamiképpen enyhítse a feszültséget. Kérdés, ez miként működhet tovább, különösen, hogy egy másik főember, Deutsch Tamás sem volt képes türtőztetni magát, ő a Gestapo és az ÁVO eszközeihez látja hasonlatosnak Weber frakcióvezető némely érvelését. (…)
A teljes cikket lásd: Élet és Irodalom: Kovács Zoltán: Meztelen diplomaták
Egy biztató karrier vége
(…) Nem szeretett szerepelni, mégis mindenki ismerte a képviselőtestületben. Egy beszélgetőpartnerünk „szürke eminenciásnak” nevezte, mert nyolc éven át ő volt az Európai Néppárt (EPP) frakciójának jogalkotásért felelős alelnöke. Szájer határozta meg, hogy a politikai csoport egy-egy parlamenti jelentés elfogadásakor milyen álláspontot képviseljen, az ő kezén ment keresztül minden néppárti szavazólista. Ez az egyik legfontosabb politikai funkció a testületben. Fordulópontot jelentett a politikus karrierjében a Fidesz tavaly márciusi felfüggesztése a pártcsaládban. Bár a májusi EP választásokig a helyén maradhatott, Manfred Weber frakcióvezető úgy határozott, hogy a magyar párt képviselői a frissen felállt frakcióban már nem tölthetnek be vezető tisztséget. „Ez a döntés nagyon érzékenyen érintette Szájert, nem tudta megbocsátani, legalábbis erre utalt a viselkedése”, mondta lapunknak egy parlamenti forrás, aki nem ápolt jó kapcsolatot magyar kollégájával. (…)
Kapocs volt Budapest és Brüsszel, a Fidesz és az EPP között. A tapasztalt honatya nem véletlenül volt tagja a magyar „bölcsek tanácsának” is, amelynek az lett volna a feladata, hogy elsimítsa a viszályt a kereszténydemokrata pártcsaláddal. Híresen jó volt a viszonya Joseph Daullal, a Néppárt korábbi frakcióvezetőjével, majd elnökével. Manfred Weber a legutóbbi időkig kikérte a véleményét. Az orbáni politikát keményen bíráló Donald Tuskkal viszont alig volt beszélő viszonyban, nem véletlen, hogy a magyar kormánypárt kiszorítását régóta szorgalmazó politikus most megragadta az alkalmat, hogy a Szájer-üggyel bizonyítsa: „a Fidesz nem illik a pártcsaládba”. (…)
Sok néppárti képviselőt és a frakcióvezetést is meglepte a Szájer körül kirobbant botrány. De a politikai csoportban a szexparti nem lesz téma. (…)
A teljes cikket lásd: Népszava: Halmai Katalin (Brüsszel): Egy biztató karrier vége – Sokféleképpen vélekednek Szájer Józsefről az EP-ben
Értékrend?
Na srácok? Ki lesz a következő? Ki mer közületek ma újra buzizni, és hova fogjátok még felírni, hogy az anya nő, az apa férfi?
Melyikőtök gondolja még mindig azt, hogy belemásztok az emberek magánéletébe Istenre hivatkozva? Melyikőtök mer legközelebb a keresztény értékrendről papolni, miközben titkos luxuspartikon tivornyzáztok? Családbarát Fidesz, mi?
Szájer férfiakkal közös, drogos partija nem különösebben érdekelne önmagában.
De a nevezett ember írta az új, keresztény szellemiségűnek hívott Alaptörvényt.
Ugye értitek?
Mindeközben droggal, homoszexuális kapcsolattal teli, titkolt élete zsarolhatóvá tette. Zsarolhatta a Fidesz, Orbán, bármelyik nemzet titkosszolgálata. És Orbán hagyta, hogy egy zsarolható ember legyen a frontvonalban. Orbán és Szájer a két lábon járó nemzetbiztonsági kockázat. Ez a legnagyobb skandalum.
Ebben az ügyben minden egy iszonyatosan nagy hazugság. Szájerrel és nélküle is, de vele kínosan önleleplező. Tudnék persze szaftos jelzőket használni. De minek?
A hazugság, a szemforgató erkölcstelenség, a zsarolhatóság csatornáján húztátok le hazánkat a semmi mocskába. Kiszolgáltatottá tettétek Magyarországot. A hazánkat.
Nem a volt frakcióvezető csúszott, menekült az ereszcsatornán, hanem egy egész hatalmi elit teszi ezt folyamatosan, próbálva szabadulni a valóságtól: a mocsok sarával kentétek be hazánkat.
Nem keresztények, nem hazafiak vagytok. Primitív, hazug fajankók, akik azt hiszik nekik mindent szabad. Megszentségtelenítettétek a legszentebbet, a hazát. Közös hazánkat.
Gyurcsány Ferenc: Facebook-bejegyzés
Szájer lebukása felgyorsíthatja a Fidesz kilépését a Néppártból
Szájer távozásával összefüggésben ismét megerősödtek azok a feltételezések, hogy a Fidesz magától hagyja ott a Néppártot, nem várja meg, amíg kiszavazzák. Igaz, ezen a téren még van körülbelül egyéves mozgástere – legalábbis a jelenlegi információink alapján. A Néppárt elnöke, a Fidesz által újabban folyamatosan becsmérelt lengyel Donald Tusk még tavasszal kijelentette, hogy ilyen kérdésben csak személyesen lehet dönteni, erre azonban a járvány nem ad lehetőséget. (…) A téma változatlanul napirenden van, továbbra is érvényes az az indítvány, amely szerint 13 tagpárt kéri a magyar kormánypárt tagságának megszüntetését. (…) Márpedig az érdemi munka és az érdemi befolyás terepe az Európai Parlament, ott azonban a Fidesznek parlamenti alelnöke és bizottsági alelnökei vannak és teljes jogú tagjai a képviselőcsoportnak. (…)
Pedró López, az Európai Néppárt parlamenti frakciójának szóvivője azt mondta az EUrológusnak, hogy ők is csak Szájer József közleményéből értesültek a lemondás tényéről. Személyes döntésről van szó, így a képviselőcsoport nem kommentálja az ügyet – mondta a szóvivő. Az mindenesetre nagyon szokatlan, hogy egy távozó képviselő nem a saját pártját, hanem az EP elnökét tájékoztatja elsőként – legalábbis hivatalosan. Ez is tovább mélyítheti a szakadékot a Fidesz és a Néppárt jelentős része között, különösen, hogy az elmúlt napokban nem ez volt az egyetlen olyan történés, amely fokozta a feszültséget.
„Szájer ügye egybeesik a Deutsch Tamás kizárására vonatkozó kezdeményezéssel, Demeter Szilárd gázkamrás cikkével, és mindez abban az időben történik, amikor Orbán Viktor meg akarja vétózni az uniós költségvetést és a helyreállítási alapot”– mondta megkeresésünkre Gyöngyösi Márton. A jobbikos EP-képviselő szerint Szájer hídépítő szerepe sok nehéz helyzeten átsegítette már a Fideszt, ez a jövőben hiányozni fog, de “ez azt is jelentheti, hogy eldőlt a Fidesz sorsa az Európai Néppárton belül”.
Jávor Benedek, a Párbeszéd politikusa, volt EP-képviselő, a Facebookon arra is felhívta a figyelmet, hogy nemcsak Szájer, hanem a miniszterelnök külpolitikai főtanácsadója, Gottfried Péter is távozik a miniszterelnök szűk köréből. Gottfried olyan politikus, aki nagyon hosszú ideje, 1989 óta foglalkozik európai ügyekkel és már az első Orbán-kormányban is ott volt a miniszterelnök mellett. Kiváló kapcsolatrendszerrel és jó stratégiai érzékkel megáldott szakembernek tartják. (…)
Ebben a helyzetben a Fidesz előtt álló legvalószínűbb, leglogikusabb út az lenne, ha átülnének az Európai Konzervatívok és Reformerek Szövetségébe (ECR). A Brexit előtt a brit kormánypárt képviselői voltak ennek a csoportnak a legnagyobb tényezői és szintén nagyon befolyásos volt a lengyel kormánypárt. A britek kilépésével a Jog és Igazságosság (PiS) párté lett az irányító szerep, ám a képviselőcsoportnak most csak 62 mandátuma van, vagyis hiába lépne be a Fidesz 13 képviselőjével, továbbra is a kisebb frakciók között lennének, amelynek semmilyen beleszólása nincs az európai folyamatokba. (…)
A teljes cikket lásd: hvg.hu: EUrologus: Szájer lebukása felgyorsíthatja a Fidesz kilépését a Néppártból
Akár még hasznos is lehet Orbánnak a Szájer-botrány az uniós vétó ügyében – https://24.hu/belfold/2020/12/03/unios-veto-szajer-orban-botrany
„Szájer Józsi mostanáig sebezhetetlen volt” – https://24.hu/belfold/2020/12/02/szajer-jozsef-fidesz-brusszel-portre/
A brüsszeli orgia szervezője szerint korábban gyakran fordultak meg nála magyar politikusok – https://24.hu/kulfold/2020/12/03/szajer-orgia-szervezo-magyar-politikusok
A Daily Show és a Gyűrűk Ura-filmek Gandalfjaként is ismert Ian McKellen is Szájerrel foglalkozott – https://telex.hu/belfold/2020/12/03/a-daily-show-es-a-gyuruk-ura-filmek-gandalfjakent-is-ismert-ian-mckellen-is-szajerrel-foglalkozott
Szájer József lemondott díszpolgári címéről, a fideszes polgármester már el is fogadt https://hang.hu/belfold/2020/12/03/szajer-jozsef-lemondott-diszpolgari-cimerol-a-fideszes-polgarmester-mar-el-is-fogadta/
Fontos Euronews pontosítás: „Manzheley az ügy kipattanása óta számtalan sajtóterméknek adott egymásnak ellentmondó interjúkat. A lengyel Onetnek azt állította, számos magyar és lengyel kormánypárti politikus látogatta az általa szervezett orgiákat. (Ezt a hírt az Euronews is átvette, azóta ott is jeleztük, hogy a szervező szavahihetősége komolyan kétségbe vonható.) A magyar HírTV-nek azt mondta, a rendőrök indokolatlanul durván léptek fel, csak bizonyos embereket igazoltattak, másnál nem kerestek drogot. Szájer ekkor nem is tartózkodott a lakásban, mert kimászott az ablakon, az utcán fogták el.