Huszár Ágnes: A csendes többség és a választások
Az Országgyűlés tagjainak ma csak mintegy 16 százaléka nő, a miniszterek között egy sincs, 2010 óta mindössze három volt. A nők parlamenti képviselete 1980-ban érte el a csúcsot, 30 százalékkal. Közben Európában és szerte a világon nőtt a parlamentben dolgozó politikusnők aránya.






