Kocsis Tamás: Volt egyszer egy Jugoszlávia…

Kocsis Tamás: Volt egyszer egy Jugoszlávia…
Miért nyílt meg egy tizenkilenc éves, újságírást tanuló magyar egyetemista fiatalember előtt, akit akkor látott életében először (és utoljára), már biztosan soha sem fogom megtudni.

Ne várj jót senkitől, mert mindenkor, mindenre van ember

Ne várj jót senkitől, mert mindenkor, mindenre van ember
A náci és egyéb könyvpusztítások idézése esetén szokás Heine 1823-ban született egysorosára utalni: ”Ahol könyveket égetnek, ott végül embereket is fognak.” Az övéit (is) 1933-ban vetették máglyára a német kultúra gyöngyszemein „felnőtt” honfitársai.

Horváth Gábor: Tahóland

Már közhely, hogy „méltóságaink” a permanens viszályban lelik gyönyörüket. Elvek híján abból táplálkoznak és vele fenyegetődzve hajtják maguk alá azt, akit lehet. Habozás nélkül mondanak alpári sértéseket másokra.

Szinte hihetetlen: az UEFA-nak megjött az esze

Szinte hihetetlen: az UEFA-nak megjött az esze
A szabály hatása manapság már ellentétes az eredeti céljával, mivel valójában visszatartja a hazai csapatokat az odavágón, ugyanis félnek attól, hogy az ellenfél betalál és ez döntő előnyt jelent a számára.”

Gyorskomment 37. Marco Rossi dixit

A magyar szélsőjobb, mint bármit és mindent, úgy a futballt is felhasználná a nemzet megosztására, a választáson az ellenzék ellen. Elnézve ezt a csapatot, kapitányát, ez a szándék könnyen a visszájára fordulhat. Á. H. írása

„Csak olyanokat fogok behívni, akik futnak és harcolnak”

"Amíg azt érzem a szurkolók részéről, amit az elmúlt mérkőzéseken éreztem, addig én maradni szeretnék a kapitányi poszton. A magyar válogatott ugyanis a magyar nép tulajdona, én pedig nem valakinek felelek a csapat eredményeiért, hanem a magyar embereknek"

Hargitai Miklós: Nemzeti

Ami most zajlik, a meleg párok örökbefogadásának korlátozásától az empátiára nevelés és a felvilágosítás tilalmáig, nyíltan alkotmányellenes. Akkor is, ha a kormány csinálja. Akkor is, ha törvénybe íratja a parlamenttel.

Objektíven

Nos, a válogatott tagjainak túlnyomó többsége külföldön játszik. Ha csakugyan ügyetlen lenne, ki szerződtetné? A fizetését a klubjától kapja, nem magyar közpénzekből. Szabad örülni... Szekeres István írása

Fekete-Győr András: A focit nem lehet kisajátítani

Szerencsére nem tudta beárnyékolni az estét az sem, hogy a magyar miniszterelnök a legfontosabb magyar meccs előtt és közben inkább a saját öncélú politikai játszmáit játszotta, amihez még a válogatottat is megpróbálta felhasználni.