Száz kérdés

Ki felelős azért, hogy a demokratikus alapjogok csorbultak, hogy emberek félnek ebben az országban? Ki felelős azért, hogy néhány ezer ember mértéktelenül gazdagszik, miközben mások tömegével válnak földönfutóvá? Ki tehet arról, hogy a politika beszivárgott az iskolákba, az egyház beszivárgott a politikába? Laguel teréz írása

Homonnay Gergely: Csak az szavazhasson Magyarországon, aki ott él!

Erdélyben is élnek jó emberek, meg haszonleső senkik, akik lenyúlják az oda küldött apanázst, hogy aztán húsz százalékot visszacsorgassanak az anyaországi helytartóknak. Az egyszeri ember nem nagyon profitál abból a rengeteg pénzből, ami odamegy, viszont az állampolgárság sokat jelent neki.

Gábor György: Demeter Szilárd és a pokol

És ha már a pokol példázatával jött ez a nagyokos, akkor megsúgom neki, hogy ha képes lenne maga mögött hagyni kissé avítt, naftalinos habitusát, s ismerné a modern teológiai irodalmat és gondolkodást, tudhatná, hogy a pokol mára már nem az érzéki szenvedések színhelye, egészen más.

Hargitai Miklós: Európa, jövünk

A mindent mérő kormánypárt most úgy látja, hogy veszélyes a számára, ha az ellenzék az „Orbán vagy Európa” választásra építheti fel a kampányát (mi másra építené egyébként?). Ugyanígy érzékelik a veszélyt a Fudan-ügyben is.

Gábor György: Volt egyszer egy baltás gyilkos

Egy európai főváros kellős közepén egy azeri muszlim katona előre megfontolt szándékkal, aljas indokból és különös kegyetlenséggel lemészárolt egy erre a célra beszerzett baltával, annak vallása és nemzeti hovatartozása okán egy örmény keresztény katonát.

A miniszterelnök megköszönte a robotoknak

Ezek szerint a válaszokat gyűjtő adatbázisból még nem sikerült ezeket törölni, és valószínű, a hivatalosan közölt 1,2 millió kitöltőbe a robot általi kitöltések is beleszámítanak – állapította meg az informatikus.

Vissza Kötcsére – nem is olyan titkos őszi összeesküvés

Soros György meghívta vacsorára Orbán Viktort, Kövér Lászlót és Ungár Klárát. A beszélgetés során Soros állítólag azt mondta nekik, hogy „most, hogy a konzervatívok a liberálisokkal együtt legyőzték a kommunistákat (a marxistákat), a következő lépés a konzervatívok legyőzése”.

Markó Béla hetvenéves

Markó Béla hetvenéves
"Monomániásan visszatérek ugyanazokra a kérdésekre. Hogy miért rontottuk el ezelőtt már száz-kétszáz évvel a történelmünket. Hogy miért nem tanultunk ebből, és miért rontjuk el ismét, amit 1989 után felépítettünk.”

A hónap szerzője: Markó Béla

A hónap szerzője: Markó Béla
„Újraolvasunk, újranézünk sok mindent. Fontos könyveket, fontos filmeket. Én többek közt az Odüsszeiát szeretném végigolvasni ismét, immár sokadszor, hiszen arról szól, hogy az embernek mindig el kellett igazodnia egy váratlan, ismeretlen világban."