Sándor István: Terek, távlatok, történelem

Mi egy tér? Épületekkel körülvett térség? Városrendészeti egység? Emlékeim, azok, amelyeket itt lejegyeztem és azok, amelyek még valahol ott kavarognak bennem, többről, másról tanúskodnak…

Cserhalmi György: „Miért csináljak segget a számból?”

Cserhalmi György: „Miért csináljak segget a számból?”
A színművészt azt követően keresték meg, hogy a Blikk azt írta: aranydiplomát vehettek át az 1971-ben végzett hallgatók a múlt hét csütörtökön. Cserhalmi György pedig azért nem lehetett jelen az eseményen, mert nem kapott meghívót rá. 

Baróti Pál: Egy antológia margójára

Nemcsak annyival vagyunk szegényebbek, amennyit elvesztünk, hanem annyival is, amennyit nem nyerünk el. Ezért örülök még az olyan nagyon-nem-szeretem „műfajnak” is, mint a szöveggyűjtemények és antológiák, ha rést ütnek nem-ismerésünknek minden idővel dacoló falán.

Markó Béla: Románia Csillaga – tiszti fokozat

Markó Béla: Románia Csillaga – tiszti fokozat
Tizennyolc éven át volt az RMDSZ elnöke. Öt éve nem tölt be politikai tisztséget. De a sors kifürkészhetetlen... Eszére, becsületességére, következetességére, tapasztalatára, bátorságára továbbra is nagy szükségünk van.

Ágopcsa Marianna: Dürer emlékkiállítás Bukarestben

Ágopcsa Marianna: Dürer emlékkiállítás Bukarestben
A bőszavú ős-művészettörténész Vasari szerint Dürer azért utazott másodszor Itáliába, mert ott másolták és hamisították metszeteit... De hatása nemcsak a német föld közvetlen szomszédságában, hanem tőle messze fekvő országokban is felfedezhető.

Kertész Maya: Még egyszer Dürerről

Kertész Maya: Még egyszer Dürerről
„A művészetek és a festészet dolgairól még sokat fognak írni. Biztos vagyok afelől, hogy jönni fognak még kiváló férfiak, akik igazabban és jobban fognak a művészetről írni és tanítani, mint én. Mert én magam egész kicsire becsülöm a művészetemet."

670 ezren nézték az előválasztási vitát az RTL-en

670 ezren nézték az előválasztási vitát az RTL-en
A pénteki vita a a felsőfokú végzettségűek (30,6 százalék), az érettségizettek (21,2 százalék), a budapestiek (30,5 százalék) és a vidéki nagyvárosiak (23,3 százalék) körében hozta a legmagasabb közönségarányokat.

Oszkó Péter: A köztársasági alkotmány most is érvényben van!

Ha a Horn kormány idején a köztársasági alkotmányt a kormány és az ellenzék konszenzusával 4/5-ös többséghez rögzítették, hogy ne lehessen 2/3-os többséggel később sem alkotmányozni, akkor mégis hogy lehetséges, hogy ezt a szabályt a Fidesz 2/3-os többséggel lépte át?

Kaltenbach Jenő: Nem túl jó ötlet

Legújabb ötlete, hogy Karácsony lépjen vissza a javára és maradjon főpolgármester, erre a már már görcsös igyekezetre tette fel a koronát. A javaslat már csak azért is kissé groteszk, mert Márki-Zay Péter maga is egy város polgármestere.