Szijjártó Péter: „Ez megvan, Paks II. megépül”

Szijjártó Péter: „Ez megvan, Paks II. megépül”
"Amíg az energiaellátás ügye fizikai kérdés, és nem politikai vagy ideológiai tetszés vagy nem tetszés kérdése, addig az Oroszországgal való együttműködés meghatározó marad Magyarország energiaellátásának biztonsága ügyében..."

Jávor Benedek: Katasztrófába fordul a paksi bővítés

Jávor Benedek: Katasztrófába fordul a paksi bővítés
A veszteséget a Paks1 profitjából próbálják majd valahogy kigazdálkodni, és részben ez is az oka az első négy blokk 2030-as évektől való további tíz-húszéves üzemeltetését célzó kormányzati erőfeszítéseknek, hogy még kicsikarjanak az erőműből annyi plusz profitot, amiből be tudják tömködni a Paks2 ütötte pénzügyi lyukakat.

Bauer Tamás: Mesterházy

Tudom, milyen az, ha valaki a pártjában kiszorul a vezetésből. Együtt lehet ezzel élni, ha az ember azt tudja gondolni, hogy a többiekkel szemben ebben vagy abban a fontos kérdésben nekem van igazam, bár a többiek ezt nem látják be.

Zöldi László: Bot a küllők között

Idestova hetvenhárom éve egy miniszteri rangú író Vörösmarty Mihály ürügyén sűrítette metaforává, hogy az osztályharc áldozatokkal jár, és akik botot dugnak a küllők közé, azok bizony a haladást gátolják.

Kaltenbach Jenő: Húsvét

Az egyetlen “vallás”, amelyet követni érdemes az a humanizmus és a ráció, ezek, a történelem tanulsága szerint, sokkal kevesebb baj okozói. Azért Áldott Békés Családias Ünnepnapokat kívánok hívőknek és hitetleneknek egyaránt!

Bojár Iván András: Fészbuklázadást a Fészbuk ellen

A demokrácia beszélgetés. Igazi házibulikra, igazi összejövetelekre, igazi szemtől-szembe találkozásokra, ankétokra van szükségünk. Személyes és intézményi, apró és hatalmas agorákra, ahol ezek a beszélgetések megtörténhetnek.

Bojár Iván András: Nagyjából vége a világnak

Bojár Iván András: Nagyjából vége a világnak
Ma azt tartom a Vulkán legfontosabb értékének, amiből napról napra nagyobb a hiány Magyarországon: a szabadságát. Nincs kiadónk, nincs felettesünk, bennünket sem politika, sem a piac nem regulázhat, mert egyiken sem vagyunk jelen.