A NATO már 15 éve elkötelezte magát Ukrajna felvétele mellett
"A 2008-as bukaresti csúcstalálkozóján tett nyilatkozatban a következő mondat olvasható, a 23-as pontban: „A NATO üdvözli Ukrajna és Grúzia NATO-tagságra irányuló euroatlanti törekvéseit. Ma megállapodtunk abban, hogy ezek az országok a NATO tagjai lesznek”.




