Tamás Ervin: A három legjobb kedvű nap

A nemzetemésztésbe nyilván minden beletartozik, amit nem vesz jónéven sem Amerika, sem az EU, bár arról sem esik konkrétan szó, hogy a szuverenitás mely elemei ellen folyik az összfegyvernemi támadás.

Kidobtak egy újságírót a CPAC-konferenciáról

Kidobtak egy újságírót a CPAC-konferenciáról
Valójában nem tetszhetett a konferenciát Budapestre hozó Alapjogokért Központnak az újságíró The Guardian-en közzétett beszámolója. Ebben a szerző többek között úgy fogalmazott, hogy „Magyarország szélsőjobboldali miniszterelnöke” Donald Trump visszatérését sürgeti.

Több százan érkeznek Európából egy sporteseménynek beállított titkos neonáci találkozóra, a rendőrség felkészülten várja őket

Több százan érkeznek Európából egy sporteseménynek beállított titkos neonáci találkozóra, a rendőrség felkészülten várja őket
az European Fight Night nevű rendezvényen a leírás szerint tizenkét ország résztvevői mérik össze erejüket tizenöt különböző küzdősportban. A közösségi médiában az eseményt hirdető posztok szerint a fentieken kívül koncertek is lesznek, valamint szélsőjobboldali divatmárkák termékeinek megvásárlására is lesz lehetőség.

A státusztörvény visszavonása csak a kezdet

A státusztörvény visszavonása csak a kezdet
Már jóval a törvénytervezet közzététele előtt is tarthatatlan volt a helyzet a közoktatásban. A státusztörvény egyes elemeinek elengedése ezért nem érdemi válasz az oktatás ügyéért több mint egy éve kiálló pedagógusok, diákok és szülők számára.

Hargitai Miklós: Szkíta hadak

2023 van, amit nem árt talán az illiberális szóképgenerátor pörgetése közben is szem előtt tartani. A sokmozgásos nomád harcmodor a vándornépek lakta eurázsiai sztyeppére volt optimalizálva...

Transtelexesek a Transtelexről: Baromi nehéz, de csinálni kell!

Transtelexesek a Transtelexről: Baromi nehéz, de csinálni kell!
Elröppent egy év. Rengeteg nagyszerű, felemelő pillanattal, olyan élménnyel, amely beég az emberbe, amitől tudja, hogy bár rohadtul nehéz ezt csinálni, mégis megéri. És nagyon sok gyomorszorító keserűséggel és kétellyel is, hogy tényleg, tényleg megéri?

Fábián András: Most jó lenni katonának

Azt mondta például, hogy visszahozná "a magyar katonai oktatásba a nukleáris elrettentést és a szittya gondolkodásmódot”. Ami a nukleáris elrettentést illeti, jelentem, én már el vagyok rettenve. Nincs olyan hülye katona, aki ne érezne hasonlóképpen.