Székely Ervin: Kilépés

A szembenézést már korábban meg kellett volna tennie az RMDSZ-nek, s akkor talán a jelen helyzet is elkerülhető lett volna. Az RMDSZ-nek nem a kormányból, hanem a Fidesz árnyékából kellett volna kilépnie.

Barthalas Zsuzsa: Abszurd dráma

Nem hinném, hogy lenne még egyetlen egy kormányfő az EU-ban, aki ilyen mélyre süllyedt volna, hogy egy háborús bűnös ország, világszerte megvetett egyházi vezetőjétől fogadjon el bármit is.

nn.: A megosztottság paradoxona

A kiút csak az lehet, ha a mérsékeltek szembeszállnak a kétpártrendszer megosztó logikájával, és a jobb- és baloldali keményvonalas retorikát elutasító új erőt hoznak létre – állítja Halpin, és mindjárt jelszavakat és irányelveket is ajánl a középutasoknak...

Föld S. Péter: Berlusconi emlékezete

Végezetül, a sok álszent felháborodónak feltennénk egy mentőkérdést: nézzék meg jól a fotót, és próbálják kitalálni, hol lehet Berlusconinak az a keze, amelyik nem látszik a képen. A helyes megfejtőket kisorsoljuk.

Kardos András: A normalitás kisajátítása

Kövér László már a gyűlölet nyelvét beszéli, aljasságokat kever a butasággal, értelmetlenséget a zagyvasággal, de ez csak a „felépítmény”, ahogy valaha Marx mondotta volna. A lényeg az alap: Magyarország a normalitás utolsó bástyája.