A fideszes pedofilügy újabb fordulata lehet, hogy a kegyelmi döntés mögött nem Orbán áll, hanem Balog Zoltán volt emberminiszter, a Magyarországi Református Egyház vezetője, aki Novák tanácsadója és régi „mentora”. Ha így van, enyhülhet az Orbánra nehezedő nyomás, miután a családi kapcsolatok miatt ráterelődött a gyanú, de a kettő együtt is lehet igaz.
Szinte félre sem érthető, egyértelműnek tűnő utalások jelentek meg a Telex cikkében arról, hogy Novák Katalin lemondott köztársasági elnök és Balog Zoltán egykori miniszter, püspök a hivatalos kapcsolaton túlmutató szoros viszonyban álltak egymással. A hírek szerint Novák Balognak mindent megtett, s Balog beszélte rá a K. Endrének adott kegyelemre is.
A fideszes pedofilügy újabb fordulata lehet, hogy a kegyelmi döntés mögött nem Orbán áll, hanem Balog Zoltán volt emberminiszter, a Magyarországi Református Egyház vezetője, aki Novák tanácsadója és régi „mentora”. Ha így van, enyhülhet az Orbánra nehezedő nyomás, miután a családi kapcsolatok miatt ráterelődött a gyanú, de a kettő együtt is lehet igaz.
Ezzel együtt a pedofilügy után a Fidesz újabb bástyája dőlhet le, ha fény derül Novák és Balog „szoros kapcsolatának” természetére. Mindenesetre, a Telex írása egyértelmű utalást tartalmaz arra, hogy a családokról mindenkit kioktató, a családvédelemmel világjáró Novák Katalin, a mintafeleség, Balog emberminiszter, majd református püspök szeretője lehetett. A Telex leírása alapján erre lehet következtetni.
Ezeket az alig rejtett célzásokat nem lehet másképp értelmezni: „régóta rendkívül szoros személyes kapcsolatban állnak. … A nála húsz évvel fiatalabb Novákot Balog vette maga mellé és egyengette politikai pályáját”. Mi jelentősége lenne a korkülönbségnek szakmai kapcsolat esetén? Akkor írnak így, ha valaki a szeretőjét veszi maga mellé. Ha nem ezt akarta a Telex mondani, miért hangsúlyozta a korkülönbséget?
Hasolóképpen árulkodóak ezek a mondatok: „2012-től miniszter-kabinetfőnökként, majd miniszter-államtitkárként pedig formálisan is szoros kapcsolatban álltak hosszú éveken keresztül. Balog ugyan kikerült a kormányból 2018-ban, de továbbra is közel maradt Novákhoz, 2022-es elnökké választása után pedig a tanácsadói testületének meghatározó tagja lett.” A leírás szerint ő volt a szürke eminenciás, a Sándor-palota kvázi irányítója.
Normális esetben a miniszteriális kapcsolatok csak formálisak lehetnek, nem léphetnek át egy bizonyos határt. Itt azonban előbb volt a gyanúsan „korkülönbséggel” jellemzett nem formális kapcsolat. Vajon tudott-e erről a tartalékos alezredes? Amikor a formális kapcsolat megszűnt, a két ember továbbra is „közel maradt egymáshoz”. Mit kell ezen érteni?
A kétségeket a Telex cikkének következő mondata oszlatja el, amikor Balog és Novák közös „egzotikus útjairól” ír, amelyeket közpénzen tettek. Ezután már senki nem gondolhat arra, hogy nem szeretők voltak. Attól, hogy egy út távoli országba vezet, még nem nevezhető „egzotikusnak”. különösen, ha az hivatalos állami kiküldetés. Azokat az utakat nevezzük „egzotikusnak”, amelyeket szeretők tesznek. A Telex ilyen utakra tesz célzást.
A Telex mindent megírt, csak nem mondta ki, amit gondol, azt meghagyta nekünk és az olvasóknak. Csakhogy ez ettől kezdve nem magánügy. A Telex sugalmazásai alapján nem lehet mást gondolni, ezért a lap ezzel elindította a lavinát. Megbízható forrásaink szerint Budapesten ez évek óta nyílt titok, de bizonyítani senki nem tudja.
A Telex azonban úgy mutatja be Balog és Novák személyes kapcsolatát, ami többre utal a hivatalos és baráti viszonynál. Ez pedig nem mindegy, mert a volt köztársasági elnökről és volt miniszterről, egy püspökről van szó, akik a leírás alapján kegyelmet adtak egy pedofil társtettesnek, s a döntés hátterében ez a „nem hivatalos” kapcsolat áll. Akkor erről nyíltan kell beszélni. Mi az igazság?
A bogotai útról szóló kormányzati tudósítás különösen pikánssá teszi az egzotikus utat: „Novák Katalin családügyi államtitkár és Balog Zoltán miniszterelnöki biztos a magyar családpolitika irányvonalairól, eredményeiről és a konzervatív értékek megerősítéséről tartottak előadást.” El sem hisszük, hogy ezt az arcátlanságot meg merték csinálni?
Lehet, hogy a közpénzen egzotikus utazást tartott Balog és Novák a konzervatív értékekről és a magyar családpolitikáról prédikált, miközben a családos Novák és Balog, összesen nyolc gyermek szülei, szeretői viszonyban voltak egymással, Bogotában közpénzen turbékoltak? Ez lehetséges? Ezt akarják mondani?
Mert ha igen, akkor ez legalább akkora botrány a NER volt minisztere, református püspöke, valamint a volt köztársasági elnök között, mint a pedofilkegyelem. Különösen akkor, ha közben családvédelemről tartottak előadást. Ha igaz, amire a Telex cikkéből következtetni lehet, akkor az megkérdőjelezi az amúgy is hamis családpropaganda minden szavát. Nem azt mondjuk, hogy Balog és Novák szeretők voltak, hanem azt, hogy a Telex ezt írja.
A másik egzotikus út Pápua Új-Guineába vezetett, ahol Novák megtalálta a közös pontot a házigazdákkal: ez pedig a kereszténység. Balog református püspökként a delegáció tagja volt, amely kísérte az akkor már köztársasági elnök Novákot tavaly októberben, amikor Magyarországon már hűvös van, Pápua Új-Guineában viszont elviselhető nyári meleg.
Az egyház és állam szétválasztásának még nagyobb dicsőségére a köztársasági elnök egy hittérítő emlékére a református egyház által adományozott harangot avatta fel Baloggal közösen. Ezért utaztak közpénzen 13 ezer kilométert. Ezen az „egzotikus utazáson” pedig a kereszténység került középpontba, ami elég bizarr, ha közben egymás szeretői voltak és az óceániai szigeten tartottak kéjutazást. De a Telex cikke alapján erre lehet következtetni.
Hacsak nem így választották el egymástól (és maguktól) az egyházat és az államot. A Telex írása szerint „a közös események és utak annak ellenére megmaradtak, hogy Balog és Novák hivatalos funkciói folyamatosan cserélődtek”. Ez arra utal, hogy ezek az utak nem a hivatalos munka részei voltak, a cikk utalása szerint, hanem kitalált ürügyek az együttlétre.
Mindez egybevág azzal a városi legendával, hogy Balog minisztériumának munkatársai Novákot a háta mögött „Balognénak” hívták. Miután Balog Orbánnal jó kapcsolatban állt, mert segítette a Fidesz pálfordulását a politikai kereszténység irányába, és erősítette benne a hamis keresztény elhívástudatot, a kiválasztottságát, ő ajánlotta Novákot Orbánnak.
Ha igazak a Telex cikkének sugalmazásai, akkor Balog a szeretőjét ajánlotta köztársasági elnöknek, akit a cikk szerint a háttérből ő mozgatott, s a református egyházra hivatkozva Kónya (K.) Endre igazgatóhelyettes, a pedofil igazgató tettestársa kegyelmi ügyét is Balog kezdeményezte. Novák pedig a hírek szerint Balognak nem tud ellenállni, minden kérését teljesíti. Így alázták meg ők ketten, Vargával kiegészítve, a bicskei gyerekeket.
Így kerek a történet. Cseppben a tenger. Ez a családvédő, gyermekvédő és keresztény Fidesz, amelyben a volt lelkészminiszter, később a református államegyház püspöke, a szeretőjét viszi a minisztériumba, mi mást, futtatja, csinál belőle családügyi államtitkárt, majd köztársasági elnököt, és együtt adnak kegyelmet egy pedofilvédelmezőnek.
Gratulálunk Orbán Viktor hiteles, családvédő, keresztény rendszerének! S minderről éppen csak a miniszterelnök nem tud, akinek mindent jelentenek. Az egész város beszél róla évek óta, csak Orbánhoz nem jut el. Ennek tudatában futtatta Orbán Novákot, mint a családok nagy védelmezőjét. Mint gyermekvédőt. Tessék mutatni, hol lehet hányni.
Next!
A szerkesztő megjegyzése
Ingoványos talajon a feltételes mód szakmai szempontból is felette indokolt, csínyján kell bánni a következtetésekkel. Az Amerikai Népszava kétségkívül érdekes és fontos cikke mindazonáltal több egyszerű véleménynél, ezért közöljük az ESSZÉ/INTERJÚ olvasmány-rovatban. Következtetéseinek indokoltságát tekintve feltétlenül össze kell hasonlítani a Telex finoman megírt kiváló cikkével, amelyből külön felhívnánk a figyelmet azokra az – erdélyi körökben messze nem ismeretlen – érdekes részekre, amelyek Balog püspök és K. Endre régi különös kapcsolatára vonatkoznak: szerepük lehet a megabotrány eredetének tisztázásában.