A szívem baloldalt dobog, de a szeretet okán szeretem a jobboldalt is, ha közép-. Korábban nem voltam oda D. T.-ért, mármint Tuskért, de legalább a kereszténysége nem olyan hamis, mint a mai magyar konzervatív elit vallásos ájtatossága, amelyet – bár ők maguk gyűlöletet hirdetnek, és szemforgatva a magyar „baloldali ellenzéknek” tulajdonítják saját hibáikat – utálok, mint a lerókázott bakaszart.
Szóval a lengyel Donald jöhet, sőt, jöjjön is, csináljanak egy normális, pismentes kormányt Lengyelországban, térjenek vissza a demokrácia útjára, és főleg leckéztessék meg a korrupt magyar hatalommániás bagázst, mutassanak példát jogállamiságból és demokráciából. Egy életünk van, a kutyafáját, vagy ahogy DeepL barátunk mondja, mamy jedno życie, na Boga!
Sok pofára esés történt az idők során a választások utáni órákban, az exit pollhoz képest fordított legutóbb Ficó Viktor is, számunkra a legemlékezetesebb mindenképpen Románia következő államelnökének, Mircea Geoana jelenlegi Nato-korifeusnak az esete 2009-ben a részeges hajóskapitány bandájával, akik seperc alatt kilopták a szájából a sajtot (ahogy a fityisz a magyar ellenzékéből a sajtót); szóval, ha neadjisten mégsem Donald Tust alakít kormányt Lengyeklországban, akkor sem megyünk a Visztulának, legfeljebb Adam Michnik barátunkat rójuk meg titokban, hogy a Gazetája miért csöpögtetett belénk kétes kedvet, ahogy a költő mondja, de Donald számunkra akkor is érvényes figura marad.
Trump pedig? Ó, Trump mintha öröktől fogva tiszteletteljes imádatunk tárgya – senki úgy visszajönni vesztett állásból, mint ő, nem képes. „Nagyon ritkán esik meg, hogy valaki két egymást követő héten tud versenyt nyerni. Trump esetében a Nagy-Britanniában rendezett English Open (október 2-8. a szerk. megj.) és a kínai Wuhan Opent (október 3-10., a szerk. megj.) jelentette a duplát. Ha figyelembe vesszük, hogy mennyit utazott, és hogy esélye sem volt akklimatizálódni, akkor látjuk, hogy ez mekkora teljesítmény.” (Apud Eurosport.) Az előbbi, a hazai verseny volt a keményebb: az elődöntőben is, a döntőben is ellenfele fölényesen vezetett, ő azonban a disputa második felét még fölényesebben nyerte meg. Mi ez, ha nem a hit, a nyugalom és a fegyelem bizonyítéka? Judd Trump számomra a világ legjobb, leglátványosabb snookereseinek egyike; a legjobb, a snooker Federerje természetesen O’Sullivan.
Lám, vannak normális, tisztelhető Donaldok és Trumpok is.