Amióta lehet, sőt érdemes magyar hírtévéket nézni, lehorgonyozván az ugye európai M1 mellett, élvezettel követem a budapesti parlamenti vitákat és beszámolókat. Most, a nemzetközi gyermeknapon a részletes beszámolókat például arról, hogy melyik tárcának mennyi pénz jut a Brüsszelben (nem „Brüsszeltől”!) visszaszerzett összegekből, és mire mennyit költ. Figyeljünk különösen a közlekedésre (Vitézy Dávid) meg a gazdaságra és az energetikára (Kapitány István) – tapasztalt, kiváló problámamegoldó szakpolitikusok, és még nekik is megilletődöttség hallszik ki a szavaikból, amikor az esélyekről, a lehetőségekről beszélnek.
Remek tervek, hatalmas fejlődés előtt áll az ország, melyik erdélyi ember lenne oly bolond ellene drukkolni? Szerencsére az Új Hét bírálnivalót is talál, ha nem akar – márpedig nagyon nem akar – csupa vívmánycikket közölni. De most nem ez a téma.  
„Megosztó élményportálunknak” máris lenne egy pártatlan javaslata: a színes parlamenti viták kérdésében, jelesen a két illusztris volt évfolyamtárs, Gulyás Gergely és Magyar Péter jogi szóváltásait illetően mondjanak véleményt, értékeljenek, „döntsenek” a volt tanáraik!
Gulyás Gergely és Magyar Péter évfolyamtársaként végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán, mindketten 2004-ben diplomáztak. Nem akármilyen évfolyam lehetett! Lelkületben, de főleg képzettségben. Ha most összeülnének, bizonyára nekik is élmény lenne olvasni és megtárgyalni például a kiváló Palotás János korszakalkotó cikkét a Népszava-(online) június elsejei számában [Az uniós jog elsőbbsége – A közjogi méltóságokon túl 33 ellenzéki képviselő helye is megüresedhet], amely szerint az uniós jog elsőbbsége, amit szuverenitásukban a magyar döntéshozók úgyszólván semmibe vettek, de amelyet „Brüsszel” pillanatig sem felejthet el, milyen nem várt jogszerű, igazságos tisztogatást tesz, tenne lehetővé!
No de vissza az alma materhez! A magyar jogászképzésben és a kari struktúrában az alábbi professzorok, oktatók határozták meg a legfontosabb jogi alapozó és szakmai tárgyakat az említett két fiatal, sokra hivatott jogászhallgató évfolyamán. Alkotmányjog: Dr. Kukorelli István egyetemi tanár és alkotmánybíró. Polgári jog: Dr. Jobbágyi Gábor tanszékvezető professzor volt az egyik legmeghatározóbb oktató ebben az időszakban. Nemzetközi jog: Az oktatók között szerepelt Dr. Kende Tamás vagy a tanszéket alapító Dr. Valki László. Gulyás Gergely diplomamunkáját a tiltott teljesítményfokozó szerek problematikájáról írta, Magyar Péter a társadalmi szervezetek és alapítványok nyilvántartásba vételének nehézségeiről.  
Alig több mint tizenhat évvel előttük Orbán Viktor volt miniszterelnök Társadalmi önszerveződés és mozgalom a politikai rendszerben (A lengyel példa) címmel írta meg szakdolgozatát, amelyet 1987. márciusában védett meg az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán. Témavezetője Fellegi Tamás egykori tárca nélküli miniszter volt.
Kár, hogy Orbán Viktor később eltávolodott a jogtól…