A Facebookról vettem át.

A hazai rezsim már amúgyis romokban heverő diplomáciai pozícióit a modern világban újabb találat érte azzal, hogy Trump floridai birtokát az FBI megrohamozta.

Orbán újra elképesztő időzítéssel szállította a ’halál csókját’.

Az orbáni átok még 2008-ban kezdődött, amikor az akkor ellenzéki Orbánt meghívták a republikánusok elnökjelölti konvenciójára, ami után nem sokkal az ismeretlenségből előbukkant chicagói szenátor, Barack Obama nyerte a választást John McCain ellen.

Hoszni Mubarak egyiptomi elnök 2011-ben fogadta Orbánt Kairóban, ami után pár nappal kitört az Arab Tavasz, és az egyiptomi diktátor harminc év után elveszítette a hatalmát.

2011 májusában Kan Naoto japán miniszterelnökkel találkozott. Naoto három nappal ezután lemondott a posztjáról.

Ősszel Szultan bin Abdel-Azíz szaúdi herceg fogadta a Fidesz elnökét. A herceg két héttel később meghalt.

Még ugyanabban az évben ősszel, Brüsszelben Orbán Silvio Berlusconit biztosította legmélyebb támogatásáról. Az olasz miniszterelnök két héten belül lemondani kényszerült.

2012-ben Orbán a druszájával, Viktor Janukovics akkori ukrán elnökkel futott össze. Janukovics bő egy év múlva megbukott.

Szeptemberben Orbán negyvennyolc órán belül két kollégáját is megbuktatta. Előbb Vilniusban Andrius Kubilius litván miniszterelnököt, aztán Tbilisziben Miheil Szaakasvili grúz elnököt látogatta meg. Az utóbbi kampánygyűlésén beszédet is mondott. Mindketten elveszítették a választást alig pár nappal Orbán látogatása után.

2014-ben Robert Fico lett az áldozat. A szlovák miniszterelnök a pozsonyi államfő-választás nagy esélyese volt, de a szavazás előtt három nappal találkozott Orbánnal – nagy meglepetésre Fico kikapott.

2015-ben Orbán Sepp Blatter FIFA-elnöknek gratulált az újraválasztásához. Napokkal később Blatter ellen nyomozás indult, és lemondott.

2019-ben, az EP-választás előtt Heinz-Christian Strache osztrák kancellár-helyettest fogadta Pesten, hogy egy illiberális-szélsőjobboldali koalíciót kovácsoljon össze (Kurz kancellár nem fogadta el a meghívását), Strachéról pár nappal később nyilvánosságra került az ibiziai botrányvideó, és távozott a politikából.

Forrás: Újnépszabadság

A szerkesztő megjegyzése

„Az orbáni átok még 2008-ban kezdődött, amikor az akkor ellenzéki Orbánt meghívták a republikánusok elnökjelölti konvenciójára, ami után nem sokkal az ismeretlenségből előbukkant chicagói szenátor, Barack Obama nyerte a választást John McCain ellen.” – olvassuk fentebb.
Logikusnak tűnik, hogy Orbán Viktor nem Barack Obamának drukkolt, hanem republikánus vetélytársának; John McCain (1936 – 2018) ráadásul a radikális republikánusok közé tartozott.
Ezek után derült égből villámcsapásként hatott, amikor a republikánus szenátor nemes egyszerűséggel – 2014-ben – „újfasiszta diktátornak” nevezte Orbán Viktort. Idézet: „Egy olyan országról van itt szó, ami annak a peremén egyensúlyoz, hogy feladja függetlenségét egy neofasiszta diktátornak.”

Az angol szöveg értelmezése nem egyértelmű, hiszen a „neofasiszta” jelzőt Vlagyimir Putyinra is lehetett vonatkoztatni, különböző orgánumok először máshogy is értették a mondatot. Azonban a Nol.hu-nak McCain kommunikációs igazgatója, Brian Rogers megerősítette: a szenátor Orbánra értette. Ehhez hasonlóan a 444.hu-nak is ezt közölte McCain egyik sajtósa. (Írta ezt 2014. december harmadikán az Index.)