A köpönyeg.hu portál kész sikerként, befejezett tényként jelenti be, hogy „Magyar siker a műanyagprobléma megoldásában!”, és bár cikkéből kiderül, hogy „jelenleg is folyik az ipari tesztelése”, érdemes felfigyelni a két hölgy – Madaras Liz és Lévay Krisztina – több mint figyelemre méltó eredményére.

A műanyagprobléma az egyik legnagyobb kihívás az emberiség számára. Amint az idézett cikkben is olvasható, „egyre több ország – ki magától, ki kényszerből – betiltja az egyszer használatos műanyagokat. A dolog nagyon jó, csakhogy kizárólag az egyszer használatos anyagokra vonatkozik, és egyáltalán nem oldja meg a jelenleg is a bolygót szennyező műanyagok jelenlétét.”

Íme a felfedezés: „Két magyar vegyészmérnök hölgy, Madaras Liz és Lévay Krisztina alapítottak egy vállalkozást Poliloop néven. Ismeretségüket a mesterképzésnek köszönhetik, találmányukat, mely a cég létrehozását indokolta, kitartásuknak. Két évnyi fejlesztés és kutatás eredményeképpen – melyet szabadidejükben, az iskola mellett végeztek – sikerült létrehozni egy olyan baktériumkoktélt, mely a ma forgalomban lévő egyszer csomagolási műanyagok mindegyikét képes lebontani nagyjából hatvan nap alatt. Az egyszer használatos műanyagok ezen csoportja okozza a legtöbb gondot, pusztán a mennyiségüket tekintve is. A koktél pedig nem egy elrugaszkodott, tíz év alatt megvalósítható gondolat, hiszen jelenleg is folyik az ipari tesztelése, és már nem is egy cég jelezte, szívesen együttműködne a magyar hölgyekkel. A koktél természetazonos anyagokká bontja a műanyagokat, vagyis a dologgal nem csak a cégek és az ipar, hanem a természet is nyer.”