Sulyok Tamás, Orbán Viktor kijelölt köztársasági elnöke lelkén szárad Iványi Gábor és egyháza ügye is (mint minden jogállamisággal és alkotmányossággal kapcsolatos ügy elkaszálása), miután az általa vezetett alkotmánybíróság akadályozta meg az Iványi Gábor egyházával szembeni jogsértések orvoslását. Mindezek Orbán kiszolgálását jelentették.
Bemutatunk egy konkrét esetet. Iványi Gábor egyházának alkotmánybírósági panaszt kellett benyújtania nemrég azért, mert a Kúria (az első- és másodfokú bíróság döntésével ellentétben) elutasította a MET bejegyzett egyházi státuszát, mert álláspontja szerint nem valósult meg annak törvényi feltétele. Most jön a lényeg: a törvényben nincs ilyen feltétel.
A Kúria azt a feltételt támasztotta, hogy legalább öt egymást követő évben jogosult legyen az szja 1 százaléka felajánlás fogadására. Ezt maga az Orbán-rezsim akadályozta meg, egyébként a MET évtizedek óta jogosult volt erre. Ilyen feltételt azonban a 2011. évi CCVI. egyházi törvény nem tartalmaz, azt „a bíróság további korlátozó feltételként jogalkalmazási úton vezette le”. A bíróság tett be egy olyan feltételt, ami nincs a törvényben.
Másrészt, az szja-felajánlások vonatkozásában az Ehtv. 9/E. § (2) bekezdés a) pontja kifejezetten csak „ötéves átlagról” rendelkezik, azt azonban nem követeli meg, hogy az öt év mindegyik évében folyamatosan történjen szja felajánlás, vagy a felajánlás lehetősége öt éven keresztül folyamatosan fennálljon. Megismételjük: az öt éves folyamatos felajánlás azért nem történt meg, mert jogtalanul akadályozták, nem azért mert nem volt felajánló.
Az érintett öt év alatt egyszer lehetett felajánlani az 1 százalékot a MET-nek, akkor pedig annyian voltak a felajánlók, hogy a törvényben szereplő ötéves átlagnak megfelelt. De a bíróság egy törvényben elő nem írt korlátozási feltételt (hogy öt éven át legyen jogosult szja felajánlások fogadására) alkalmazott MET-el szemben. Ez sérti AZ Alaptörvény I. cikk (3) bekezdésében támasztott feltételt, hogy a korlátozásnak törvényben kell megtörténnie.
Ilyen testre szabott hamis indokok alapján zárták el Iványi Gábort bírósági végzéssel (!) az 1 százalékos felajánlások többmilliárdos bevételétől is, olyan feltételt támasztva, ami nincs a törvényben, s ez sérti az alaptörvényt. Ilyeneket kellett volna az alkotmánybíróságnak és az elnökének rendezni, de nem tette. Ez a legutóbbi beadvány, erre még nincs válasz. De ehhez hasonló korábbi beadványokat rendre elutasítottak vagy nem tárgyaltak.
Számos bírósági ítélet kötelezte az Orbán-rezsimet arra, hogy a jogtalanul elvett egyházi státuszt és a vele járó állami támogatásokat állítsa helyre. Ezért Iványi Gábor egyháza az Államkincstárt minden évben pereli, mert nem fizeti ki az eredeti jogállásuknak megfelelő pénzt. Ezek az ügyek rendre eljutottak az alkotmánybírósághoz, ahol megfojtották őket.
Iványi Gábor elmondása szerint legalább öt esetben került az ügyük az alkotmánybíróság elé, amelynek Sulyok Tamás az elnöke. Az AB valamennyi ügyüket elutasította vagy be sem fogadta. Az alkotmánybíróság Iványi Gábor ügyében Orbánt, s nem az alkotmányosságot, nem a jogot szolgálta. Iványi Gábor kálváriája nem lenne, ha van igazi alkotmánybíróság.
Hasonlóan járt mindenki, aki az alkotmánybíróságot próbálta igénybe venni Orbánnal és az önkényuralommal szemben. A talár mögé elbújt Sulyok a legdurvább visszaélést követte el az alkotmánybíróság elnökeként, szemrebbenés nélkül szolgálta ki a politikai hatalmat, és asszisztált törvénytelenségekhez és politikai üldözéshez.
Ennek egyik legdurvább példája Iványi Gábor és egyháza elleni jogtiprás. Sulyok Tamás a demokratikus jogállamban elkövethető legdurvább visszaélést követte el, amikor éppen az alkotmánybíróság szerepében nyújtott támogatást az alkotmányellenes jogtiprásokhoz. Az Iványi Gábor egyházával szembeni üldöztetésre sem kerülhetett volna sor enélkül.
A Fidesz hangsebességgel választja meg köztársasági elnöknek Sulyok Tamást, hogy elejét vegye a közvetlen elnökválasztásról szóló vitának, mielőtt a nép beleszeretne a gondolatba. Sulyok Tamás az alkotmánybíróság (csupa kis betüvel) elnökeként Orbán alkotmányellenes diktatúrájának egyik legfőbb védelmezője, aki Orbánt minden fontos ügyben kiszolgálta.
Ezért az csupán a látszat, hogy a hatalom egyik ellensúlyát helyezi a köztársasági elnöki székbe, mert Sulyok Tamás Orbánt kiszolgáló pártkatona, aki csak a lojalitása miatt lett úgy az alkotmánybíróság elnöke, hogy még bíró sem volt világ életében, csak ügyvéd. Ez az abszolút lojalitás várható tőle a Sándor-palotában is.
Magyarország, az alkotmányosság, a jogállamiság, Iványi Gábor és egyháza, már eddig is Sulyok Tamás lelkén száradtak. Büntetőjogi felelősséggel tartozik azért, hogy az Európai Unióban jogállamiság sérelme miatt születtek határozatok, szankciókat kellett bevezetni, a magyar alkotmánybíróság pedig semmi kifogást nem talált.
Sulyok most ugyanerre a szerepre kap megbízást, még magasabb szinten. Ez a karrier és az érvényesülés útja Magyarországon. Az érdemtelen emberek a lojalitásukkal hálálják meg a diktatúrától kapott pozícióikat, a Kúria, az alkotmánybíróság és a köztársasági elnöki szék szintjén is. Ennél lejjebb pedig már csak gyorstalpalón végzett fideszes janicsárok vannak.
Jelképes, hogy Iványi Gáborból és a munkatársaiból „bűnözőt” csinálnak, és koholt vádak alapján börtönbe csukják őket, mint az ötvenes években, az alkotmánybíróság elnökét, aki ezt törvénytelenül lehetővé tette, köztársasági elnöknek választják. Az a feladata, hogy ezt a gyalázatos tevékenységét még magasabb szinten folytassa.