Seggfelyzsoltunknak igaza van: üldözik a keresztényeket… Mármint a mohamedánok. Szerte a világon. (A zsidókat is, de az némileg kevésbé vágja ki nála a biztosítékot…)
A BBC emelte ki: Senator Mushtaq Ahmed of the Jamaat-e-Islami party called it „shameful”. Caretaker Prime Minister Anwar ul-Haq Kakar even ordered an investigation. Online chatter amongst Pakistani men in particular has been scathing. Vagyis hogy egy pakisztáni szenátor szégyenteljesnek minősítette, a miniszterelnök vizsgálatot indíttatott… Számos hithű pakisztáni férfi használt negatív és gyilkos jelzőket a kialakult online vitában…
De miről, kiről is szólt a vita? Erika Robinról.
A huszonnégy éves pakisztáni keresztény (!) hölgy ugyanis benevezett a világ-szépségkirálynő választásra. A karachi-i szép hajadon azzal szerzett erre jogot, hogy megnyerte a Miss Universe Pakistan 2023 versenyt, elsőként a pakisztáni hölgyek között, elsőként a muszlim ország történelmében…
Ezzel verte ki a biztosítékot a moszlim férfiak körében (akik amúgy mind azzal álmodnak, hogy a mennyországban majd hasonló szépségű szolgálatkész hurik várják őket)…
Erika előtte már irigylésre méltó manöken-pályát futott be otthon és néhány más muszlim országban.
Az El Salvadorban hamarosan (novemberben) megrendezendő Miss Universe választáson sem indul esélytelenül… Még ha a versenyzők számát – most először – kibővítették is a nem hajadonok valamint a transzgenderek (transzneműek) részvételének engedélyezésével.
Kíváncsi vagyok: jó helyezés (esetleg győzelem) esetén változik-e a pakisztáni macsók véleménye…
A szerkesztő megjegyzése
Pakisztán, hivatalosan a Pakisztáni Iszlám Köztársaság független ázsiai állam a Közel-Kelet és Közép-Ázsia határán. Az ötödik legnépesebb ország a világon és Indonézia után itt él a második legnagyobb muszlim közösség. Nyugaton Afganisztán és Irán, keleten India, északkeleten Kína határolja. Az országban a hivatalos nyelv az urdu (arab írású hindi). Ezt – annak ellenére, hogy a lakosság körülbelül fele megérti – csak az emberek hét-nyolc százaléka vallja anyanyelvének. A fővárosban – Karacsi, hivatalos neve angolul Karachi – tizenhét millió ember él.